Výsledky Grand Prix Brno 2021:
10.9.
KP Brno - Prostějov 3:0
Ostrava - Bratislava 3:1
11.9.
KP Brno - Ostrava 3:0
Prostějov - Bratislava 3:1
Prostějov - Ostrava 1:3
KP Brno - Bratislava 3:1

„Vyhrály jsme kolektivním a bojovným výkonem. Jsme moc rády, že jsme si poradily se všemi našimi soupeři," řekla Simona Jelínková, jedna z nových tváří v královopolském kádru.

Brňanky porazily v pátek extraligový Prostějov 3:0 na sety a stejným výsledkem si poradily v sobotu i s Ostravou, se kterou 25. září rozehrají novou extraligovou sezonu.

V závěrečném duelu zdolaly i tým Slávia EK Bratislava. Slovenské mistryně porazily 3:1 na sety. „Zápas jsme začaly chybami na servisu, ale dokázaly jsme se zkoncentrovat a kvalitní hrou vybojovat první dva sety. V tom třetím nás pak Bratislava zatlačila a bodově už od začátku odskočila, a i když jsme v závěru dokázaly srovnat na 22:22, na výhru v sadě to nestačilo. V posledním setu už jsme se vrátily k výkonu z úvodu utkání, zkvalitnily jsme servis a kolektivním výkonem dotáhly duel až do vítězného konce," popsala průběh zápasu Jelínková.

Za domácími hráčkami skončila na druhé pozici Ostrava, třetí příčku obsadil Prostějov. Poslední skončilo bez jediného bodu bratislavské družstvo, v jehož dresu v loňské sezoně nastupovala právě Jelínková.

K příležitosti oslav sto let Českého volejbalového svazu obdržely Pamětní plaketu z rukou prezidenta KP Brno Richarda Wiesnera osobnosti z Jihomoravského kraje.

Vyznamenané osobnosti: Štěpán Říha (dlouholetý funkcionář a rozhodčí, člen představenstva VK Královo Pole, předseda JmKVS), Ing. Miroslav Jaskulka (trenér mládeže a žen, bývalý předseda OVS Brno-venkov, člen TMK a výboru Jihomoravského KVS, dlouholetý prezident VK Královo Pole, čestný člen ČVS), PaedDr. Miroslav Čada (dvojnásobný mistr republiky jako hráč a 15-ti násobný jako trenér, bývalý reprezentační trenér družstva žen, čestný člen ČVS), Miloš Kosík (bývalý hráč, bývalý extraligový trenér, rozhodčí a funkcionář, moderátor volejbalových akcí), Ing. Zdeněk Václavík (bývalý prvoligový brněnský volejbalista, úspěšný klubový i reprezentační trenér mládeže, spoluzakladatel a významného funkcionář ABV ČVS, čestný člen ČVS), PhDr. Karla Tománková CSc. (dlouholetá funkcionářka, bývalá předsedkyně TMK JmKVS), Ing. Karel Všetečka (dlouholetý mezinárodní rozhodčí, člen Komise rozhodčích ČVS a JmKVS), Ing. Jiří Klein (dlouholetý trenér mládeže, rozhodčí a funkcionář, člen výboru MěVS Brno-město), Jiří Malach (dlouholetý rozhodčí), Igor Prieložný (bývalý československý reprezentant, trenér reprezentace mužů ČR).