Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera přehrály Brňanky útočnějším pojetím, větší agresivitou a také přesnějšími bloky. V prvním setu držely Brňanky krok až do stavu 12:12. Následnou šňůrou deseti bodů nedala Ostrava, která těžila hlavně z výkonů Kojdové a Toufarové, soupeřkám nejmenší naději na zvrat.

Ve druhém dějství se Brňanky vzchopily, ale koncovka setu opět vyzněla zcela jednoznačně pro domácí volejbalistky. Ve třetím dějství už diktovaly tempo hráčky Ostravy, které povolily odpadajícím soupeřkám uhrát pouze 12 bodů. „Brno má v této sezoně velké ambice, takže jsem rád, že se nám podařilo vyhrát 3:0. O postupu ale rozhodnuto ještě rozhodně není. V Brně to bude určitě náročnější a důležitější duel," uvedl kouč Zdeněk Pommer.

Výkon svých svěřenkyň se mu zamlouval. „Ve všech setech jsme dominovali. Holky hrály koncentrovaně, dobře bránily a celkově to utkání zvládly takticky," dodal Pommer.

Ostravská volejbalista Marie Toufarová měla z výhry velkou radost. „Chtělo to ale hodně trpělivosti. Hlavně v úvodu, kdy byl zápas vyrovnaný. V koncovce jsme ale zpřesnily údery, byly jsme agresivnější a myslím, že jsme podaly i týmovější výkon," mínila Toufarová.

Trenér Brna Marek Rojko viděl hlavní problém v tom, že se klíčové hráčky celku nepotkaly s ideální formou. „V prvním setu od nerozhodného stavu (12:12) začaly čtyři naše klíčové hráčky chybovat, což byla pro nás asi klíčová komplikace. Spokojený mohu být snad jen se servisem, což je ale málo. Pouze s ním jsme neměli šanci v Ostravě uspět," dodal Rojko.

2. kolo Vyzývacího poháru - úvodní zápas:

TJ Ostrava - KP Brno 3:0 (14, 21, 12)

Rozhodčí: Kralovič (SR) a Simbari (It.). Čas: 73 minut.
Sestavy a body - Ostrava: Kojdová 11, Toufarová 7, Zemanová 8, Součková 5, Nachmilnerová 8, Zedníková 5, libero Červenková - Diatková 1. Trenér: Pommer. Brno: Salancová 7, Brownová 6, Pottsová 6, Měrková 3, Polášková 4, Koseková, libero Doležalová - Suchá 8, Vaňková, Meidlová 2. Trenér: Rojko.