„Snažili jsme se jako soupeře sehnat jen silná družstva, případně týmy lepšího průměru. Chceme zjistit, jak budou naše volejbalistky hrát pod tlakem a prověřit naši hru, co nejlépe to půjde. Výhry nad slabými soupeři pro nás nejsou podstatné,“ prohlásil trenér Brňanek Marek Rojko.

V Králově Poli se ve čtyřčlenném turnaji představí vedle domácích volejbalistek i německý Potsdam, slovinský šampion Branik Maribor a maďarský vicemistr Vasas Budapešť. „Jsme rádi, že držíme tradici nejlepšího klubového turnaje žen v České republice. Byl tady i Lokomotiv Baku, teď se snažíme klání zužovat a čtyři týmy jsou optimální,“ uvedl prezident královopolského celku Richard Wiesner, jehož klub bude v sezoně hostit také finálový turnaj Českého poháru.

Ilustrační foto.
Začíná finále baseballové extraligy. Dračí „nomádi“ chtějí chtějí 21. titul

Grand Prix představuje pro Brňanky jednu z posledních prověrek před startem extraligy, do které vstoupí 14. října na palubovce nováčka z Liberce. „Doufám, že s každým turnajem bude naše hra lepší a lepší. Potřebujeme čas, abychom se sehrály a fungovalo to,“ narážela nová kapitánka Ivana Zburová na výraznou obměnu kádru. „Je běžné, že se osa týmu mění. Loni jsme bojovali se stabilitou výkonů, proto chceme praktikovat trochu jiný styl,“ poznamenal Rojko.

Klub se v novém ročníku zúčastní také Poháru CEV, kde narazí buď na bulharského mistra z Plovdivu nebo finského šampiona Salo. Vedení zvažovalo i přihlášku do středoevropského poháru Mevza. „Formát soutěže nám ale souběžně s českou extraligou nevyhovuje, účast odřekl i Prostějov,“ objasnil překážky Rojko.

Kádr obhájkyň extraligového bronzu z minulé sezony už je uzavřený, chybí v něm pouze libero Nikola Vaňková, která reprezentuje na mistrovství Evropy. „Přidá se k nám hned po šampionátu, věřím, že jí příprava s národním týmem pomůže,“ dodal Rojko, jehož svěřenky už v pátek vyzvou v prvním klání Grand Prix v půl sedmé večer Maribor.

Program turnaje
PÁTEK
16.00: SC Potsdam – Vasas Budapešť
18.30: KP Brno – Branik Maribor

SOBOTA
16.00: Budapešť – Maribor
18.30: KP Brno – Potsdam

NEDĚLE
11.00: Maribor – Potsdam
13.30: KP Brno – Budapešť

DOSAVADNÍ VÍTĚZOVÉ:
2016: Vilbisburg
2015: Bielsko-Biala
2014: Prostějov
2013: Olymp Praha
2012: Lokomotiv Baku