Královo Pole si před sezonou dopřálo vydatnou omlazovací kůru a družstvo s nejnižším věkovým průměrem v soutěži se po nadstavbě umístilo až na sedmé pozici. „V podstatě to byl jeden z nutných scénařů, s nímž jsme do sezony vstupovali. Museli jsme připustit, že se nám nepodaří obhájit pozice z minulých let. Nejsme tím zaskočení a těšíme se na vyřazovací boje,“ líčil prezident klubu Richard Wiesner.

Zopakovat postup do semifinále z předcházejících dvou let bude značně namáhavé. Svěřenky trenéra Tomáše Samselyho si střihnou reprízu loňské čtvrtfinálové série s Libercem, kterou ovládly jednoznačně 3:0 na zápasy. Jenže za rok se síly obou družstev přeskupily. Severočešky sestavily kvalitní tým, který v elitní nadstavbě skončil druhý a za sebou nechal i dlouholetého volejbalového vládce Prostějov. „Začíná nejzajímavější část sezony a je jedno, proti komu nastoupíme. Soutěž byla vyrovnaná a v základní části jsme dokázali porazit i týmy nad námi,“ prohlásil kouč Samsely.

Kometa zažívá v poslední době úspěšné období korunované tituly. Ilustrační foto.
Je čas oprášit mistrovský recept. Kometa je v play-off jiné mužstvo, míní Koreis

Nový klub na české volejbalové scéně Šelmy finišoval svou první základní část a nadstavbu na solidní páté pozici. Díky tomu má tým plný jmen s reprezentačními zkušenostmi nadějné vyhlídky na postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže přes pražský Olymp. „Jdeme do série s tím, že chceme vyhrát, ale bude to hodně vyrovnané. S Olympem jsme sice v základní části dvakrát vyhrály, ale určitě k zápasům nepřistupujeme tak, že oproti nim máme převahu,“ pravila blokařka brněnského týmu Kristýna Boulová, která čtyři roky oblékala dres pražského celku.

Podle ní se Šelmám zavčasu povedlo vhodně doplnit jednotlivé posty a do play-off nejspíš vstoupí v kompletním složení. „V sezoně jsme řešily různé příchody a odchody, zranění a podobně, ale situace se ustálila. Zaměřily jsme se teď víc na fyzičku, protože duely půjdou brzy po sobě,“ zmínila Boulová.

Na domácích palubovkách se oba brněnské celky představí poprvé ve středu 20. března.

Liberec vs. Královo Pole
16.3. od 18.00 v Liberci, 20.3. od 18.30 v Brně, 23.3. od 18.00 v Liberci, potenciálně: 27.3. od 18.30 v Brně, 30.3. od 18.00 v Liberci
Olymp Praha x Šelmy Brno
16.3. od 17.00 v Praze , 20.3. od 17.00 v Brně, 23.3. od 17.00 v Praze, potenciálně: 27.3. od 19.00 v Brně, 30.3. od 17.00 v Praze