„Je důležité nastoupit do odvety s důvěrou a sebevědomím, že můžeme odehrát dobrý zápas a hrát o vítězství,“ zdůraznil před utkáním trenér Královopolanek Marek Rojko. Jeho svěřenkyně se návodu držely důsledně. V průběhu první sady si vypracovaly až devítibodový náskok a výsledek 25:16 je volejbalovým debaklem.

Také ve druhé části držely taktovku Brňanky. Od začátku si udržovaly dvou až tříbodový náskok a set vcelku bezpečně dotáhly do vítězného konce. Ve třetím dějství se soupeřky zpočátku střídaly ve vedení. Postupně však palubovku ovládly domácí hráčky a za stavu 22:17 se zdálo být o osudu sady rozhodnuto. Jenže koncovka zcela jednoznačně patřila Králově Poli.

Rozhodující čtvrtý set začaly bodem Brňanky, Finky ale dokázaly otočit na 3:2. Rozhodující náskok hostů se rodil od stavu 6:7, z něhož hostující hráčky odskočily na 7:11 a 8:13. Domácí nerezignovaly, dotáhly se na jeden bod (13:14) a schylovalo se k dramatu. Češky ale zvládly tvrdé finské podání a následným dobrým útokem rozhodly o svém postupu. „Družstvo ukázalo obrovský charakter, bojovný projev, koncentraci, spolupráci a odvahu. Budu jenom rád, když to tým přijme jako důkaz možností, které má. V sobotu a i v pondělí tady ve Finsku jsme otevřeli víc témat, a pokud je hráčky správně pochopily, jsme na dobré cestě směrem k druhé části sezóny. Nebudu chválit nikoho speciálně, protože týmové bylo celé družstvo. Více hráček odehrálo v této sezoně své dosavadní maximum. Měli jsme energii a soudržnost, a to nám musí vydržet," uvedl Rojko.

„Po velmi slabém výkonu v Prostějově dnes nastoupilo úplně jiné družstvo. Bojovaly jsme od prvního do posledního míče, hrály jsme s nasazením i sebevědomím a co je podstatné - jako jeden tým. Všem a hlavně samy sobě jsme dokázaly, že pokud to bude takhle, můžeme hrát velmi dobré zápasy, které nás pousnou výš. Dnešní vítězství si určitě užijeme, ale od zítřka se už musíme v hlavách přepnout, protože nás v sobotu čeká velmi těžký duel s Ostravou. Samozřejmě se moc těšíme do Ruska," dodala brněnská kapitánka Ivana Zburová.

LP Salo - VK Královo Pole 0:4
Sety: 16:25, 21:25, 23:25 – 13:15.
První zápas 0:3. Postupuje Královo Pole.
VK Královo Pole: Meidlová, Pene, Boulová, Vyklická, de Assis, Zburová, Suchá, Kopáčová, Pištěláková, Vaňková, Šloufová, Podhrázká. Trenér: Marek Rojko.