Domácí hráčky za výhrou nakročily v úvodních dvou setech, které jasně získaly ve svůj prospěch, ve druhém dokonce dovolily Královu Poli jen sedm bodů. „Bohužel jsme do zápasu vstoupily s neodůvodněným respektem a místo hraní jen pozorovaly Prostějov, jak v klidu kráčí k zisku prvních dvou setů. Doufejme, že rozpaky jsou už za námi a v dalším zápase předvedeme daleko víc,“ hodnotila úvodní semifinále brněnská kapitánka Michaela Doležalová.

Hostujícím volejbalistkám se sice podařilo ve třetí sadě snížit, ovšem ve čtvrté dovršil Prostějov svoje vítězství. „Družstvo nebylo nastavené a připravené na zápas. A to je moje zodpovědnost. Ale myslím si, že i každá zodpovědnost má své hranice. Ve třetím setu jsme zkusili experiment a vyšlo to, a tak jsme utkání udělali alespoň trošku důstojnější,“ pronesl brněnský trenér Marek Rojko.

Šanci na vyrovnání série s mistrem má jeho celek už v sobotu. „Věřím, že druhý zápas bude jiný. Nemyslím si, že jsme v prvním hráli to, čeho jsme schopní, a doufám, že to naše hráčky pochopí,“ doplnil slovenský stratég.