Brňanky tak před play off neskončí na lepším než pátém místě a je jasné, že ve čtvrtfinále na ně čeká někdo z elitní čtyřky – tedy Prostějov, Olomouc, Ostrava či Přerov. „Myslím si, že jsme v základní části doplatily na nevyrovnané výkony proti týmům, které jsme měly porazit, abychom je dostaly pod sebe. Spolu se ztrátou čtyř bodů (kontumace duelu v Přerově – pozn. red.) nás to stálo bohužel čtvrté místo. Na vyšší umístění bych po zhlédnutí hry všech ostatních týmů ani nemyslela, jelikož jsme prvním třem celkům nedokázaly vzít ani bod," ohlížela se za základní částí kapitánka Michaela Doležalová.

SKUPINA O 5. AŽ 8. MÍSTO:
- Sobota, 19.00: Královo Pole – Frýdek-Místek
- 13. února, 17.00: Olymp Praha – Královo Pole
- 25. února, 18.00: Královo Pole – Šternberk
- 5. března, 17.00: Frýdek-Místek – Královo Pole
- 9. března, 18.00: Královo Pole – Olymp Praha
- 11. března, 17.00: Šternberk – Královo Pole

Od pátého pražského Olympu momentálně dělí Královo Pole devět bodů, proto je pravděpodobné, že na svěřenky italského kouče Bruna Napolitana vyjde v prvním kole vyřazovací části třetí celek vyšší nadstavbové skupiny. Nyní tato příčka patří Ostravě. „Motivace je jasně daná. Máme šest utkání, to znamená sedm týdnů na přípravu čtvrtfinálových zápasů, které rozhodnou o charakteru sezony," kladla Doležalová důraz i na nadstavbovou část.

Omlazený celek v základní části trápily zejména nevyrovnané výkony. „Jednou nahoře, jedou dole. Bohužel se nám nedaří udržet dobré momenty celý zápas. Myslím si, že naše slabina je činnost ve vlastní obraně, kdy často zpracujeme dobře míč, ale poté akci nedokážeme dokončit," mínila Vendula Měrková, která se s 325 body stala nejlépe bodující hráčkou základní části extraligy.

Mladé volejbalistky cítí své rezervy. „Největší slabinu máme asi v psychice. Dokážeme hrát bez chyb a pak se nepovedou tři akce a naše hra je hned úplně jiná," přiznala teprve sedmnáctiletá univerzálka Anna Suchá.

V nadstavbě dodá týmu zkušenosti Doležalová, která se vrátí po zranění kolena. „Už není čas na kompromisy a shovívavost, teď musíme začít být přísná jedna na druhou a vyžadovat po sobě maximum, jak na trénincích a v zápasech, tak například i při regeneraci, která bude čím dál důležitější. Každá víme, na čem zapracovat a nezastírám, že hodně záleží i na tom, jak se k tomu postavíme. Jak říká Jaromír Jágr, cestu nahoru si musíš odmakat," doplnila.