Šelmy vstoupily i do druhého semifinálového duelu velmi aktivně a první set vyhrály 25:14. Dominanci potvrdily Brňanky i ve druhé sadě, kterou odvládly 25:11. Liberec se ve třetí části výrazně zvedl, na obrat se však nezmohl a třetí set prohrál 25:27.

Brňanky mohou stvrdil svůj postup do finále už v neděli, kdy se od šesti hodin večer na palubovce Liberce odehraje třetí duel série.

Brněnské házenkáře (v modrém) čeká boj o pátou pozici.
Začíná boj o páté místo. KP se chce odvděčit fanouškům a zlepšit loňské umístění

V podobné pozici se nacházejí po včerejší výhře 3:2 nad Prostějovem i hráčky KP, které rovněž vedou svou sérii 2:0 na zápasy. Na rozdíl od svých brněnských konkurentek se však na druhé vítězství nadřely.

Slibně rozehraný duel, v němž svěřenky Erika Nezhody vedly 2:0 na sety, musel rozhodnou až tie-break. V něm Královo Pole zvítězilo 15:10 a připsalo si druhou výhru. „Je v pořádku, že v semifinále si musíte vítězství zasloužit a tie-break byl podle mě naprosto spravedlivý. Jsme ohromně šťastní, že jsme vyhráli, holky opět potvrdily, že se nikdy nevzdávají a myslím si, že v sérii bereme velice důležité vítězství,” řekl královopolský trenér Nezhoda.

Devátý ročník brněnského CRAFT půlmaratonu přilákal na brněnský velodrom stovky běžců. Na snímku vítězný David Kaláb.
Brněnský půlmaraton slaví desáté výročí, kolem vystaviště se vydá sedm set běžců

Semifinálová série se nyní stěhuje do Brna, kde je v neděli na programu od šesti hodin večer třetí semifinálový duel.