Kvalitu ruského klubu uznala i Anna Suchá. „Zápas s Jekatěrinburgem je pro nás velká výzva. Ale myslím, že nemůžeme nic jiného než překvapit a třeba to vyjde aspoň na nějaký bod. Chceme ho zaskočit servisem a velkou touhou po vítězství,“ nastínila devatenáctiletá smečařka.

Brněnské volejbalistky se kromě těžkého soupeře musí vyrovnat s čtyřhodinovým časovým posunem.

Problém bude i mrazivé počasí. V Jekatěrinburgu panují teploty hluboko pod bodem mrazu. „Všichni máme tašky pěkně narvané podvlíkacími triky a kalhotami, abychom neumrzli. Doufáme, že v hale bude dostatečně vytopeno. Asi to nebude na nějakou procházku po okolí nebo lízání zábradlí. Časový posun nám snad neudělá žádné problémy, musíme se rychle přizpůsobit,“ popsala Suchá.

CEV Cup je podle ní velká motivace pro všechny hráčky. „Pro nás jsou to speciální zápasy, kde vidíme jiný volejbal než proti českým týmům, které dobře známe,“ vysvětlila.

Respekt k osmifinálovému soupeři má i trenér Brňanek Marek Rojko. „Uraločka je uznávaný evropský top tým s obrovskou historií a nejlepší ruskou školou. Má mladý, vysoký a fyzicky agresivní kádr se dvěma legionářkami z Běloruska. Pro zkušenosti hráček je hodně důležité, aby podobné zápasy zažily,“ sdělil lodivod Králova Pole.