Fanoušek Lionela Messiho v mládí hrával na pozici obránce fotbal i futsal. „Musel jsem si v určitém věku vybrat, jestli fotbal, nebo volejbal. Táta je volejbalový trenér, takže jsem měl jasno. Ale když se mám třeba v televizi na něco podívat, fotbal vítězí,“ říká Weber.

Jelikož předešlé dvě sezony strávil v rakouské lize v klubu Aich-Dob, má už povědomí i o českém fotbale. „Z klubů ale znám akorát Spartu. Těším se, že si někdy na fotbal v Brně zajdu,“ povídá rodák z Buenos Aires.

Adam Mendrek touží po posunu do elitní světové stovky.
Badmintonista Mendrek na mistrovství světa snídal s idoly z dětství

Po němčině se nyní snaží přijít na kloub i českým slovíčkům. „V mém předešlém týmu jsme mluvili hlavně anglicky, protože cizinců v něm bylo víc. Německy jsem se naučil poděkovat a pozdravit. Čeština je opravdu těžký jazyk, první dny jsem se vůbec nechytal, ale teď už je to lepší. Čím víc času trávím se spoluhráči, tím je to lepší. Je pro mě i povinnost se učit, abych jim na hřišti rozuměl,“ říká.

Španělsky si může popovídat s kolumbijským blokařem Renzem Mendozou, který načne v Brně druhou sezonu. „Nastupovali jsme proti sobě v Jižní Americe. Jsem rád, že tu bude se mnou, snad i pro něj to bude příjemnější,“ těší se na nového parťáka.

Weber se v budoucnu chce z české extraligy odrazit ještě výš. „Hlavně chci zůstat v Evropě, u nás o ní sní každý hráč. Když se budu moct krok po kroku zlepšovat a dostávat se do lepších lig, bude to skvělé,“ zmiňuje své cíle.

Nohejbalista Martin Müller.
Impuls pro Modřice? Třeba završení zlatého hattricku v trojicích