Mnohé naznačil už úvodní zápas minulý týden. V něm KP dlouho vedlo, nakonec si i přes prohru 2:3 vytvořilo slušnou pozici do odvety. A včera od prvních minut na palubovce dominovalo. „Pro tým je to obrovský úspěch. Od samotného losu jsme věděli, že to bude těžké, na druhou stranu, když jsme soupeře viděli na videích, tak se nám zdálo, že by to mohlo být hratelné. To se ukázalo už při venkovním utkání a do odvety jsme si věřili,“ usmíval se královopolský kouč Erik Nezhoda.

Moc dobře totiž tušil, čeho jeho svěřenky dosáhly. Soluň před sezonou mohutně posílila a v evropských pohárech měla velké plány. Ty však včera vzaly za své. „Myslím si, že jsme byli opravdu dobře připravení. Jsme zvyklí pracovat s taktickými pokyny a znovu se to potvrdilo. Soupeře jsme dotlačili tam, kde jsme ho v rozhodujících chvílích potřebovali mít,“ pochvaloval si Nezhoda.

Před parádní atmosférou, ke které dopomohla i padesátka řeckých fanoušků, kteří dorazili podpořit svůj tým, urvaly Královopolanky úvodní sadu 25:19. Přestože druhý set ztratily 23:25, nezačaly panikařit. „Loni jsem se naučil týmu důvěřovat, protože v sobě rozhodně něco má. Nechce se vzdát, nehodlá prohrávat a ve středu to holky znovu dokázaly,“ podotkl trenér.

Co přesně v sobě královopolský tým má, ukázal od úvodu třetí sady. Tu nejprve ovládl 25:19 a pak v neskutečně dramatickém čtvrtém dějství utkání úspěšně zakončil. „Každý trenér najde na výkonu nějakou chybu, ale ve středu to byl opravdu nadstandardní zápas. Hlavně ta koncovka čtvrtého setu, tam holky hrály v obrovském tempu, zvládly ji vlastně i beze mě,“ ocenil Nezhoda.

Chvíli to vypadalo, že se oba celky budou o čtvrtý set přetahovat až do rána. KP si sice brzy vypracovalo náskok, bodovou šňůrou však následně Řekyně otočily skóre. V nervydrásající koncovce pak domácí volejbalistky využily až šestý mečbol a vyhrály 34:32.

A mohla vypuknout nespoutaná radost. Po horším vstupu do sezony si Královopolanky poslední podařené zápasy cení dvojnásob. „Celá sezona začala především kvůli nemocem a zraněním špatně a postupně se dáváme dohromady. Výkony se stabilizují a věřím, že i stoupají, i když nás stále provází série chyb a ztracených bodů. Ale když hrajeme dobře, tak předvádíme velice nadstandardní volejbal,“ dodal královopolský lodivod.

KP Brno - PAOK Soluň 3:1
První utkání: 2:3 (postup KP Brno).
Sety: 25:19, 23:25, 25:19, 34:32.