KP Brno mělo kandidátů na trenérský post víc. „Vážně jsme vybírali ze dvou koučů. Jeden z nich však odmítl. Oslovili jsme asistenta kladenského trenéra mužů Petra Klára. Nabídku hodnotil jako velice zajímavou, ale nakonec rozhodlo, že má ke Kladnu závazky,“ prozradil Wiesner.

Ať už se v Králově Poli ujme na lavičce kormidla kdokoli, nahradí Marka Rojka, který stal sportovním ředitelem Slovenské volejbalové federace. „Novou pracovní motivací byla možnost významně se podílet na změnách ve slovenském volejbale v pozici, kterou považuji za nejvyšší manažerský post. Můžu v ní využít všechny zkušenosti a schopnosti, které jsem za poslední roky získal v zahraničí,“ povídal Rojko.

Ten strávil v Brně dvě sezony a s týmem vybojoval extraligový bronz a letos čtvrté místo. „Královo Pole je dobrá adresa. Našel jsem zde mnoho moudrých i vzdělaných lidí s rozhledem a hodně srdcařů. To je pro mě lidsky veliká škola. Byl jsem tady cizinec a zároveň ne. Pro mou kariéru šlo rozhodně o obohacení a jsem přesvědčený, že jsme zde udělali veliký kus práce,“ líčil exbrněnský stratég.

Reprezentantky
Trojice královopolských volejbalistek Gabriela Kopáčová, Šárka Šloufová a Nikola Vaňková za sebou má dva přípravné zápasy v národním týmu proti Polsku. Úvodní duel česká reprezentace prohrála 0:3 na sety, ve druhém pak padla 1:3. Kopáčová naskočila do obou duelů a Vaňková se Šloufovou až do druhého.

Brněnský celek se nyní ubere trochu jinou cestou a na Rojkovu práci nenaváže. „Přerušení Markovy práce mě tolik nemrzí, protože se trochu změnily podmínky. Očekávali jsme růst našeho projektu, jenže příští sezona bude složitější, co se týká peněz. Určitě bych mu nemohl garantovat věci, na kterých jsme se předtím domluvili,“ prohlásil Wiesner.

I proto dá v následující sezoně klub šanci mladým hráčkám. „Situaci nám ulehčuje, že spousta z nich už v A týmu zkušenosti posbírala. Dojde k omlazení družstva a nebude v něm tolik cizinek. Neříkám, že žádná, ale určitě ne čtyři až pět,“ podotkl prezident KP Brno.

Šéf královopolského volejbalu zároveň odhalil první změny v kádru. „Nepokračuje ani jedna z cizinek, Nikola Pištěláková míří do Liberce. Nedohodli jsme se ani na pokračování Kristýny Boulové. Blízko jsme dohodě s blokařkou, která nahradí Kristýnu, a cíl je také přivést kvalitní smečařku. Ambice bojovat o první čtyřku máme, ale jsme pokorní. Může to být obtížnější než v předešlých dvou sezonách,“ pronesl Wiesner.