Dál přitom sází na koncept z minulé sezony, tedy dávat prostor hráčkám věnujícím se vedle volejbalu jiné práci či dětem. „Letos jsme nesehnaly holky zapadající do našeho týmu. Proto jsme sáhly po zahraničních posilách. Projekt ale zůstává a věřím, že v budoucnu se přidají další hráčky,“ vysvětlila příchod cizinek bývalá blokařka Šelem Boulová. Právě ona stála při zrodu klubu.

Zatímco Pospíšilová vyzkouší štěstí v Ostravě, Boulová plní s novým trenérem klubu Ondřejem Boulou rodičovskou roli. „Nevím, co to pro nás obnáší. Měli bychom stejné časy tréninků i zápasů a musíme se starat o čtyřletého syna. Nevím, jestli třeba později nenastoupím. Uvidím postupem času,“ popsala komplikace Boulová.

V Brně proto přibyly dvě Američanky. Nahrávačka z Havaje Kamalani Akeoová i wisconsinská blokařka Meg Wolowiczová přijely ze slovinského Mariboru. „Obě jsme letěly do Slovinska na kemp. Šlo o příležitost pro americké hráčky zatrénovat si v Evropy, dát o sobě vědět a nalákat kluby,“ vyprávěla Akeoová.

Do Brna je na zkoušku přivedl bývalý trenér volejbalistek Ondřej Marek. Zaskočil tak za současného kouče Boulu, který je s reprezentací juniorek v Tunisu. „Holky sem přijely na týden trénovat a už na ně dohlížel i trenér. Všechno sedlo a proto jsme si je nechali,“ uvedla Boulová.

Šelmy před týdnem odstartovaly oficiální přípravu. Vytížení hráček mimo palubovku však přináší komplikace. „Tréninků je méně. Je výzva co nejvíc zefektivnit tak omezenou přípravu. Alespoň že chodí všechny holky,“ řekl kondiční trenér Ján Namešanský.

Hráčky se ale samy připravovaly už delší dobu. Ví totiž, že musí udržovat formu. „Od konce sezony jsme s holkama nepřestaly cvičit. Fungovaly jsme celou dobu, akorát neoficiálně,“ připomněla Boulová.

Volejbalistky, jež loni v ligové premiéře vypadly společně s Královým Polem ve čtvrtfinále, letos míří výš. „Chceme minimálně o stupínek vylepšit naše umístění z loňska,“ stanovila cíl Boulová, nad kterou stále visí otazník.

JAN MAZÁČ