Na domácí palubovce porazily svěřenkyně trenéra Ondřeje Marka Přerov 3:1 na sety a v tabulce jsou rázem sedmé. „Trošku jsme počítaly se slabším startem do sezony, protože jsme s přípravou začaly později a neměly tolik odehraných zápasů. Souhra trvá déle. Myslím si, že jdeme nahoru a bude to dobré,“ sdělila zkušená blokařka týmu Kristýna Boulová.

Již v sobotu od šesti hodin večer prověří v hale ve Vodově ulici formu Šelem v pikantním brněnském derby volejbalistky Králova Pole, které jsou v tabulce o tři pozice výš. „Zhruba polovina našeho týmu prošla Královým Polem, takže některé holky mají velkou motivaci. Hrála jsem tam v minulé sezoně, ale o mně nejde,“ uvedla bývalá reprezentantka Boulová.

Problém? Psychika

V týmu Šelem je ve svých třiatřiceti letech jedna z nejzkušenějších hráček. Kromě volejbalu se naplno věnuje také svému dítěti. Mateřské povinnosti ale má i řada dalších hráček týmu. „Nemůžeme obětovat volejbalu všechno. Když ale přijdu na palubovku, dávám do toho maximum a pořád mě to baví,“ zmínila téměř dvoumetrová blokařka.

V sobotu půjde o generační střet. Zatímco za Šelmy hrají volejbalistky, jejichž kariéra se chýlí ke konci, Královo Pole před sezonou výrazně omladilo. Možná i proto se volejbalistky KP na úvod sezony potýkají s nevyrovnaností výkonů. „Náš největší problém je psychika. Holky se učí nesložit se pod tlakem soupeře a zůstávat trpělivé,“ komentoval výkyvy hlavní trenér družstva Tomáš Samsely.

Jinak najde ale i slova chvály, KP je na čtvrté pozici tabulky. „Jsem celkem spokojený. Mrzí mě hlavně vyřazení z poháru s Dobřichovicemi, tam se projevila naše nezkušenost,“ podotkl Samsely. „Zápas se Šelmami bereme jako každý jiný,“ uzavřel.

Královo Pole Pořadí v tabulce: 4. Počet bodů: 9 Zápasová bilance: 3 výhry, 2 prohry. Nejproduktivnější hráčka: Taylor Fricanová (74 bodů).

Šelmy Pořadí v tabulce: 7. Počet bodů: 4. Zápasová bilance: 1 výhra, 4 prohry. Nejproduktivnější hráčka: Tereza Matuszková (78 bodů)