„Ukázalo se, jak je Martin drzý. Vůbec ho nerozhodí, že jde do koncovky setu," chválil člena rodinného klanu benátský kouč po pondělní porážce 1:3.

Devatenáctiletý nahrávač si triumf nad strýcem náležitě užíval. „Je zajímavé si proti sobě zahrát, i když vyhecovaný je teď každý zápas. Hlavní je, že se nám utkání povedlo jako týmu," odmítal osobní zásluhy mladík v brněnské sestavě.

Martina Licka si trenér Martin Gerža vytáhl z juniorského týmu po odchodu zkušeného Ondřeje Bouly do polského Lubinu. „Je dobře, že hraje. Má na to. Už to pro mě není tak mimořádné, několikrát jsme se potkali," povídal hostující kouč, který svého synovce vede také v juniorské reprezentaci.

Martin Licek v pondělí naskakoval pouze do závěrů sad, prim hrál nejlepší hráč utkání Vlado Katona. „Byli jsme údernější. Měli jsme soupeře také lépe přečteného, včetně Škacha," připomněl domácí nahrávač kvalitní přípravu na českého reprezentanta.

Začátek zápasu přitom Brňanům utekl. První set prohráli 22:25, zaostávali zejména na příjmu, kde jejich úspěšnost dosahovala jen 27 procent. Ve druhém dějství už se ale obraz hry zcela změnil. „Úplně jsme vypadli z role a přestali jsme hrát. Soupeř si hrál svoji hru, navíc se ještě zlepšil. Brno bylo v laufu a dělalo si s námi, co chtělo," připustil kouč Benátek.

Domácí využili také lepší fyzické kondice. „Hráli jsme pasivně a bylo znát, že nemáme natrénováno. Vydržíme chvíli, to samozřejmě nestačí," nehledal výmluvy Jaroslav Licek.

Brňané si připsali sedmou výhru v sezoně a v tabulce se bodově dotáhli právě na svého pondělního soupeře. Zůstávají však i nadále osmí. „Do play off chceme jít z lepší pozice, pokusíme se aspoň o šesté místo," hlásil Martin Licek.

Ve čtvrtek čeká Brno odvetný zápas čtvrtfinále Českého poháru v Českých Budějovicích, poté v sobotu další extraligový duel ve Starém Městě.

brno 3 : benátky n. jiz. 1

Sety: –22, 23, 21, 18.
Body: Katona 23, Mlčuch 18, Smrčina 9, Kubalec a Zmrhal 8, Licek 2, Mrázek a Hruška 1 – Nesvačil F. 15, Dittrich 11, Nesvačil M. a Němeček 10, Starý 5, Škach 4.