Šampionát v minulém týdnu hostily Spojené státy americké. „Všichni si vezeme úplně neskutečný zážitek, na který nezapomeneme. Nejen z turnaje, ale i z místa. Do Ameriky jsem letěl poprvé a všechno bylo super," pochvaloval si dvaadvacetile­tý Cenek.

Silný dojem na něj udělali američtí diváci. „Chodí na zápasy s dětmi a vytváří jedinečnou atmosféru, před tolika lidmi jsem ještě nehrál," řekl.

Zklamání mu proto přichystala kulisa finálového duelu, v němž domácí celek zdolal Mexiko 5:3 a stal se historicky prvním světovým šampionem v malém fotbalu. „Myslím si, že na finále přišlo méně lidí než na naše utkání ve skupině s Kazachstánem," kroutil hlavou Cenek.

Česká reprezentace obsadila páté místo, ve čtvrtfinále vypadla po porážce 3:7 s Brazílií. Na mužstvo dolehla únava ze čtrnáctihodinového přesunu do Chicaga. „Brazilci to měli snazší, protože se nepřesouvali, na druhou stranu po fotbalové stránce jsou úplně někde jinde. I tak je páté místo bomba," podotkl.

Třígólový střelec duel s kanárky sledoval z tribuny, protože v posledním utkání základní skupiny A proti USA viděl červenou kartu. V zámoří okusil indoor soccer, americkou verzi malého fotbalu s mantinely. „Každá chyba se trestá, ale je hodně zajímavá, padá dost gólů. Bavilo mě to," přiznal.

Domů veze množství suvenýrů. „V Americe je levně, mám dárky pro rodiče, sestru i přítelkyní," hlásil brněnský rodák v úterý odpoledne z Amsterdamu, kde jeho letadlo čekalo deset hodin kvůli špatnému počasí.

Cenek hraje fotbalový krajský přebor za Moravskou Slavii Brno, nejvyšší futsalovou soutěž za Tango, sálový a malý fotbal za tým Gioia Brno. Vše stíhá díky odpolední práci. „Jsem zaměstnaný jen na půl úvazku jako vychovatel v základní škole, kde mi vycházejí vstříc," objasnil Cenek.