Pohodlně si kráčeli za vítězstvím a dvěma body do extraligové tabulky, nakonec nemají nic. Naopak nejspíš jeden bod ztratí. Modřičtí nohejbalisté, kteří drží třetí místo, v domácím klání proti Karlovým Varům vedli 5:0 na zápasy a k výhře jim stačil poslední krok. V šestém duelu ale domácí fanoušek udeřil do hlavy karlovarského hráče.

Ke konfliktu došlo na tribuně, mimo dění na hřišti. „Byl jsem zabraný do hry, na místo jsem se podíval asi až pět vteřin před tím, než se to stalo. Člen našeho klubu se slovně pouštěl do hráčů soupeře. Šel za ním Matěj Medek a něco si řekli. Ještě než fanouška stihl odvést pořadatel, bouchl Matěje,“ popsal incident modřický trenér Petr Gulda.

Rozhodčí poté utkání ukončil a o výsledku rozhodne nohejbalový svaz. „Teď případ řeší sportovně technická komise, která zápas pravděpodobně kontumuje 0:6 a odečte nám jeden bod v tabulce. Počkáme, jak svaz rozhodne, pak se vyjádří výkonný výbor klubu. Nejspíš dostaneme pokutu, dotyčného příznivce zřejmě vyloučíme a budeme od něj chtít všechny finanční náhrady,“ poznamenal Gulda.

Medek po potyčce silně krvácel. V nemocnici v Brně mu ránu zašili, na cestě domů se mu navíc udělalo nevolno. „Matějovi při druhé návštěvě nemocnice ještě večer v Praze diagnostikovali otřes mozku. Nebude hrát minimálně jeden, spíš ale dva až tři zápasy. Proti útočníkovi zřejmě podáme trestní oznámení,“ řekl na klubovém webu trenér Karlových Varů Gerhard Knop.

Gulda věří, že konec zápasu nepokazí dobré vztahy obou klubů. „Za pětadvacet let u nohejbalu jsem nic podobného neviděl. Pořád mi z toho není dobře. Rozhodčí možná mohl přerušit utkání dřív, ale nikdo asi netušil, že dojde k fyzickému napadení. Hned jsem kontaktoval vedení karlovarského klubu, abych se omluvil, druhý den jsme poslali omluvný dopis. Roky jsme hrávali o titul, ale vždy v rámci sportovního soupeření, bez konfliktů. O to víc mě událost mrzí. Nechtěl jsem, aby pošlapala dobré vztahy,“ litoval modřický kouč.

Omluvu západočeský klub přijal. „Takto získané body nás vůbec netěší, obzvlášť když průběh zápasu byl jednoznačně v roli domácích. S Modřickými nás pojí dlouholetá přátelství a věřím, že na tom nic nezmění ani ojedinělý exces domácího rádobyfanouška,“ uvedl manažer František Veselý.

Modřice se mohly výhrou vyšvihnout do čela extraligové tabulky, při odečtení jednoho bodu zůstanou třetí. „Tři ztracené body nás můžou hodně mrzet, protože první dva celky po základní části postupují přímo do semifinále, ve kterém pak mají výhodu domácího prostředí v prvním a případně i rozhodujícím třetím zápase,“ dodal Gulda.