Jak se vám zamlouvá zatím tažení mužstva šampionátem?
Zatím se klukům daří, takže doufám, že to bude pokračovat. Je velký úspěch, že jsme do další fáze postoupili se dvěma výhrami, což se moc nečekalo z tak těžké skupiny. Doufám, že ještě přidáme nějaké dobré výsledky.

Je složité zapadnout takto rychle do systému?
Po vynechaném týdnu nejde o až takový problém. Systém si spíš musím připomínat, když máme třeba tři čtyři měsíce pauzu.

Asi jste neměl jen tak nohy na sedačce…
Už jsem se normálně zapojil v klubu a v pátek jsem hrál pohárový zápas, pak mi večer volali trenéři, abych přijel. Jsem rád, že si tady zahraju. Pro mě je to první velký šampionát v mužích a hodně těším.

Nastupujete za maďarský celek Dabas. Schytal jste v kabině nějaké průpovídky, že se připojíte k národnímu mužstvu, který poslal Maďary domů?
Sledovali jsme to s kluky po tréninku v hale, trochu si ze mě dělali legraci, že v únoru nedostanu výplatu. (smích) Trenérovi se jejich porážka také moc nelíbila, ale všechno to bylo jen v legraci.

Jste spokojený v klubu?
Vyhovuje mi to tam. Prostoru mám hodně, daří se mě i klubu. Na to, že jsme nováčci v první lize, vyhráli jsme docela dost utkání.

V tabulce zaujímá Dabas osmé místo. Jenže teď jste zaznamenali pět proher v řadě…
Před Vánocemi se nám trošku přestalo dařit, ale soutěž je hodně vyrovnaná. Ze začátku jsme měli trochu víc štěstí a možná nás soupeři neznali. Teď se dost rozhoduje o bodech v závěru zápasů.

V reprezentaci je nyní šest odchovanců Zubří. Berete to jako velký úspěch tamní házené?
Jde o velice dobrou vizitku pro klub, že se v něm dobře pracuje s mládeží i hráči. Jsem rád, je to určitě dobře.