Karel Kroupa byl jedním ze strůjců jediného mistrovského titulu pro fotbalové Brno, Jan Pospíšil poskytl společně s bratrem Jindřichem svoje relikvie dokladující dvacet titulů mistrů světa v kolové, cyklistickou slávu Brna zastupovali také František Jursa, Miroslav Černohlávek a Iva Zajíčková, ale prim měli tentokrát hokejisté. Jaroslav Pavlů (3 tituly), Jaromír Meixner (5 titulů), Rudolf Potsch (9 titulů), Josef Černý (7 titulů), Vladimír Nadrchal (8 titulů), Ivo Winkler (7 titulů), František Mašlaň (11 titulů) a Karel Skopal (8 titulů) se podíleli na vystavených třinácti titulech brněnské hokejové Komety.

MUŽ V POZADÍ. Za úspěchy dráhových cyklistů brněnské Dukly stojí především kouč Petr Klimeš (na snímku).
Tokio na dosah. Dráhaři Dukly Brno drží místa ve dvou disciplínách

Společně také uctili památku tragicky zesnulého trenéra Komety a hokejové reprezentace Eduarda Fardy. Bylo to symbolicky u pamětní desky mistrovského trenéra, která byla umístěna na starém zimním stadionu a po jeho zbourání se již považovala za ztracenou. „Společná fotografie legendárních borců Komety u nalezené žulové desky byla nejen jejich uctěním 105. výročí narození Eduarda Fardy, které připadá na letošní 26. prosinec. Vyslovilo se i přání, aby se genius loci starého zimáku, kde Kometa získala jedenáct mistrovských titulů, přenesl i na novou multifunkční halu, kde by měla být umístěna,“ pronesl iniciátor výstavy Vladimír Koudelka, také organizátor projektu Brněnský rok sportu.

U závěru výstavy nechyběla primátorka města Brna Markéta Vaňková, zúčastnili se také první náměstek Petr Hladík, radní pro kulturu Marek Fišer, radní pro sport Jaroslav Suchý nebo ředitel Muzea města Brna Pavel Ciprian. „Vysloveno bylo rovněž přání všech přítomných brněnských sportovců, aby se končící výstava Branky Body Brno přetavila ve stálé muzeum brněnského sportu, které by mohlo být přehlídkou největších sportovních úspěchů Brna, ale i výraznou motivací pro mladé,“ doplnil Koudelka.

Smečař Michal Hrazdira.
Brno otočilo set po 20 minutách dohadů. Kouč maskoval chybu, myslí si Hrazdira