V depu na volné ploše pavilonu A návštěvníci najdou přes dvě stě padesát historických strojů. „Akce nemá v České republice obdoby. Pojedou prvorepubliková vozidla, poválečné speciály, tři typy závodních tatrovek, které u nás nezávodily posledních třicet let. Máme ručně stavěná auta, formule 3 a podobně. Zúčastní se i automobiloví i motocykloví jezdci, kteří na výstavišti závodili. Mám radost, že jsme je dali takhle dohromady,“ sdělil pořadatel akce Karel Kupka z Československého autoklubu pro Moravu a Slezsko.

A na jaké legendy se můžou motorističtí nadšenci těšit? „Přijde Brňák Otta Buchberger, který na výstavišti stál třikrát na bedně a sám si stavěl formule. Karel Mencl se předvede ve formuli, s níž na tomto okruhu debutoval před jedenapadesáti lety. Máme dvě čtyřválcové jawy, s kterou zažil bronzovou premiéru František Šťastný na Masarykově okruhu,“ vyjmenoval Kupka.

Piloti si vychutnají trať s betonovým i asfaltovým povrchem, proženou se po dlažebních kostkách i přes koleje. Vedle dvacetinásobného motocyklového mistra Československa Bohumila Staši se na startovní čáře ukáže i desetinásobný národní mistr Peter Baláž. „Už moc nezávodím, spíš se jedná o exhibice. Už loni se mi v Brně moc líbilo,“ poznamenal trojnásobný mistr Evropy historických závodních motocyklů.

Těší se hlavně na setkání s kamarády. „Samozřejmě jsem rád, že se párkrát za rok vidíme. Je dobré, že se historie udržuje takovým způsobem, užijí si to fanoušci i závodníci,“ dodal Baláž, jenž sám organizuje setkání veteránů.

Organizátoři navíc na výstavišti, kde se závodilo mezi lety 1935 až 1967, připravili i výstavu, burzu náhradních dílů, sběratelských předmětů či nářadí.

Program Brno Revival 2018Brno Revival – Festival rychlosti mezi pavilony v sobotu a neděli představí na brněnském výstavišti přes 250 historických závodních strojů. Automobily jsou rozděleny do 9 kategorií, motocykly do 7, pojede i kategorie sajdkár.

Všechny kategorie o víkendu pojedou ve 4 blocích, prostřídají se v 15 minutových intervalech (sobota 9.30–13.00, 14.30–18.00, neděle 8.30–12.00 a 13.00–16.30).

Přijdou i legendy motoristického sportu: automobily – Otto Buchberger, Milan Velkoborský, Karel Mencl, Rudolf Böhm, Zdeněk Buchar, Josef Michl, Miroslav Krejsa, Václav Lím, Břetislav Enge; motocykly – Bohumil Staša, Peter Baláž, Miloslav Sedlák, Bedřich Fendrich.