V sobotu od čtyř hodin odpoledne vyzvou v hale Rosnička litevské vicemistryně Kibirkštis Vilnius, v neděli od půl druhé odpoledne zakončí svěřenkyně trenéra Viktora Pruši turnaj duelem s Čajkami ze slovenských Pieštaň. „Všichni naši soupeři dlouhodobě patří k nejlepším ve svých domácích ligách a nečeká nás nic jednoduchého. Máme ale o týmech dost informací a budeme se snažit hráčky na turnaj v rychlém sledu připravit,“ zmínil trenér Žabin Viktor Pruša.

PROGRAM TURNAJEPátek 12. října
15.30 Piešťany – Vilnius
18.00 Žabiny Brno – Minsk
Sobota 13. října
13.30 Minsk – Piešťany
16.00 Žabiny Brno – Vilnius
Neděle 14. října
11.00 Minsk – Vilnius
13.30 Žabiny Brno – Piešťany


Brněnský celek o účast ve výhradně východoevropské soutěži hodně stál. „Usilovali jsme o účast zhruba rok. Vedení soutěže si týmy pečlivě vybírá. Jsme proto rádi, že se naší úsilí vyplatilo,“ prohlásil generální manažer klubu Radek Šír. Prestižní je pro něj i možnost pořádání jednoho z turnajů. „Od začátku jsme ho chtěli uspořádat. Znamená to pro nás samozřejmě víc práce, na druhou stranu ale přineseme něco nového pro Brno,“ podotkl Šír.

V soutěži startuje šestnáct týmů z deseti zemí rozdělených do dvou skupin po osmi, každý celek sehraje celkem tři turnaje. Brněnské basketbalistky čeká kromě domácí akce v prosinci výjezd do Piešťan a v lednu do švédské Luley. „Setkáme se s různorodými herními styly z mnoha zemí, což je pro náš mladý tým zásadní, co se týče sbírání zkušeností. Rozhodně ale nechceme hrát podřadnou roli,“ uzavřel Pruša.