O víkendu se představí jezdci ve dvou továrních pohárech sportovních vozů Trofeo Pirelli a Coppa Shell. „Šampionát má za sebou víc než dvacetiletou historii, ve které se postupně vystřídaly závodní speciály sportovních aut italské automobilky. Letos je to vůz 488 Challenge,“ vysvětlila manažerka podniku za Automotodrom Brno Jana Božková. Jedná se o nejsilnější stroj, který kdy v šampionátu startoval.

Program - sobota i neděle:
9.00 Trofeo Pirelli kvalifikace, 11.30 Coppa Shell kvalifikace, 12.50 Trofeo Pirelli závod, 15.35 Coppa Shell závod.

Navíc v neděli ve 12.10 Ferrari F1 Show.

Díky identickým vozům na startovním roštu mohou diváci očekávat vyrovnané souboje, ve kterých záleží hlavně na schopnostech pilotů. Vedle závodního klání se v neděli po poledni mohou návštěvníci těšit na F1 Ferrari Show. Do kokpitu stroje F60 s aktuální kapotáží usedne testovací jezdec Davide Rigon.

Formule se na dráze objeví i po víkendu. V úterý a středu se divákům ukáže hned sedm monopostů soukromých vlastníků v programu F1 Clienti. „Fanoušci se mohou těšit na průřez závodními sezonami 1995 až 2011. Nebudou chybět například monoposty F2001, F2004 nebo F2007, které pilotovali Michael Schumacher, Rubens Barrichello a Kimi Räikkönen. V programu nabízí automobilka majitelům monopostů veškerý závodní servis včetně mechaniků,“ uvedl sportovní ředitel automotodromu Miroslav Bartoš.