Byl to boj posledních dvou celků, které ve skupině B evropské soutěže stále čekaly na výhru. Basket však od úvodních minut diktoval tempo hry, domácí v celém zápase vedli necelou minutu. „Pro nás je jen dobře, že jsme měli možnost odehrát další utkání, navíc když je to první výhra v severoevropské lize. Samozřejmě soupeř neměl takovou kvalitu jako ty předchozí týmy, ale vítězství se počítá,“ radoval se Růžička.

Domácí táhl především Tervels Beks, který zapsal devětadvacet bodů. Brno ale předvedlo týmovější výkon, při absenci některých hráčů vypomohl právě testovaný Riley. „Jsem rád, že jsme mohli ušetřit minuty Viktoru Půlpánovi a i v takto okleštěné sestavě jsme utkání dotáhli do vítězného konce,“ pokračoval Růžička.

O dalším osudu pětadvacetiletého Rileyho rozhodne Basket v příštích dnech. Ihned po příletu zpět do České republiky se brněnský celek začne detailně připravovat na velký sobotní šlágr, kdy zajíždí na nymburskou palubovku. „Pro nás je nejdůležitější, že útočná fáze už byla plynulejší a mnohem lepší. Musíme každý den pracovat, abychom se sehráli. Těšíme se domů a zároveň už myslíme na utkání s Nymburkem,“ přiznal po utkání brněnský lodivod.

Valmiera - Basket Brno 83:90
Čtvrtiny: 24:27, 19:19, 21:23, 19:21.
Body: Beck 29, Salenieks 16, Call 15, Veveris 12, Karisons 5, Kaufmanis 4, Gak 2 – Riley 18, Puršl 16, Bálint 15, Chatman 12, Culpepper 10, Půlpán 9, Nečas, Krakovič 3, Křivánek 1.