V semifinále se silným Nymburkem brněnské hráčky vyhrály 75:69 po prodloužení, v nedělním večerním finále proti Hradci Králové ještě v poslední minutě dokázaly srovnat díky dvěma vstřeleným trojkám, ale nakonec padly 63:68.

Východočeské Lvice tak oplatily brněnskému celku rok starou finálovou prohru a slaví první klubový pohárový triumf. Královo Pole tentokrát končí stříbrné. „Těžko se hodnotí po takovém utkání. Naše hráčky v obou zápasech ukázaly charakter. Teď je pro nás podstatné zkoncentrovat se po náročném víkendu na play-off,“ prohlásil královopolský trenér Martin Pospíšil.

Final Four Českého poháru
Semifinále
Slavia Praha – Hradec Králové 52:85
Nymburk – Královo Pole 69:75 pp.
O 3. místo
Slavia Praha – Nymburk 68:90
Finále
Hradec Králové – Královo Pole 68:63

Vstup do vyřazovacích bojů čeká jeho svěřenky ve středu na domácí palubovce proti pražské Slavii, která si v Karlových Varech zahrála také. Podle očekávání ale favoritům nedokázala sekundovat a oba své duely jasně prohrála a skončila čtvrtá.

Triumf naopak slaví Hradec Králové a s ním také bývalá basketbalistka brněnských Žabin Petra Kulichová. „Královo Pole má úžasnou defenzivu, bylo pro nás těžké dostávat se do její obrany. Finále bylo nervózní s nepřesnostmi na obou stranách. Výkony mohly být lepší, ale šlo o vyrovnaný zápas s maximálním nasazením,“ řekla k finálovému dramatu trenérka Hradce Králové Romana Ptáčková.

Basketbalistky Králova Pole celé utkání proti východočeskému soupeři dotahovaly, v poslední půlminutě dokázaly srovnat skóre, ale závěr patřil nabuzeným Východočeškám. Vyhrocené poslední minuty se nelíbily trenérovi Pospíšilovi. „Každý ať si udělá na konec duelu názor sám. Je škoda, že se odehrál, jak se odehrál,“ hněvalo královopolského kouče.