Z loňských opor nepokračuje v kariéře Michaela Doležalová, odešly Vendula Měrková, Erika Salanciová, Barbora Koseková, Jenna Pottsová, Amanda Brownová či Lucie Polášková. Přišly naopak slovenská nahrávačka Ivana Zburová a univerzálka Nikola Pišteláková či brazilské smečařky Flavia Assisová a Nayara Ferreirová. „Vydali jsme se jihoamerickou cestou doplněnou o hráčky, které osobně znám,“ nastínil Rojko.

Z pražského Olympu se do Brna vrací blokařka Klára Vyklická. „V Králově Poli jsem hrála víc jak deset let, prošla jsem od přípravky přes žákyně až do žen, takže ano: klub považuji za svůj mateřský. Těším se a jsem i hrozně zvědavá, za dva roky, co jsem v Brně nebyla, se toho hodně změnilo,“ povídala Vyklická, která momentálně reprezentuje Českou republiku na letní univerziádě.

Po konci kariéry Doležalové, jež se přesunula do role týmové manažerky, připadne důležitý post libera do rukou Nikoly Vaňkové. Devatenáctiletá hráčka jej už ale v letní reprezentační sezoně zastávala i v seniorském národním týmu. „Po odchodu Míši Doležalové jsme věděli už půl roku dopředu, že ji na pozici libera připravíme. Bude to její první vážná sezona v dospělé kategorii, reprezentace jí může jen pomoct,“ domníval se Rojko.

Od začátku srpna se družstvo věnuje nabírání kondice pod vedením Davida Neruda. Od poloviny září jej čekají první přípravná utkání. „Očekávám okolo dvanácti až patnácti přípravných utkání. Snažili jsme se za soupeře sehnat jen silná družstva, případně týmy lepšího průměru. Pojedeme do Německa, do Polska, chceme zjistit, jak budou naše hráčky hrát pod tlakem, a prověřit naši hru, co nejlépe to půjde,“ plánoval slovenský stratég.

Extraligu odstartuje Královo Pole 14. října na palubovce nováčka Dukly Liberec.