Ten před utkáním apeloval na nutnost podat vyrovnaný výkon po celých čtyřicet minut utkání, jeho svěřenky tentokrát úkol splnily. V každé čtvrtině nastřílely alespoň dvacet bodů, v obraně toho soupeřkám příliš nedovolily, Řekyně se v celkovém skóre nepřehouply ani přes padesátku.

Naopak Žabinám nakonec scházelo jen sedm bodů ke stobodovému zápasu. „Můžu říct, že tohle byl konzistentní výkon, měli jsme tam jen pár výpadků koncentrace. Jak na útočné, tak na obranné polovině jsme tentokrát byli hladoví a naprosto jsme ukázali, kde jsou naše silné stránky. Takhle by to šlo,“ pochvaloval si Pruša.

Zdroj: Deník/Jakub Tručka

Výkon domácích hráček nijak neupadal, zapsaly hned šestnáct úspěšných pokusů za tři body a v poslední čtvrtině Řekyním povolily pouhé čtyři body.

Oproti říjnovému utkání, kdy Brňanky na palubovce Eleftherie padly 68:70, tak diváci v hale Rosnička sledovali úplně odlišný zápas. „Samozřejmě každý duel je jiný, v prvním utkání to ani nebylo tolik o Řekyních, jako o nás. Procházíme si nějakým vývojem, všechno má svůj čas. Dlouho jsme nebyli kompletní, měli jsme pár zranění, hlavní ale bylo, že jsme si tolik nerozuměli, sehranost byla na nižší úrovni,“ rekapituloval lodivod Žabin.

Před posledním skupinovým utkáním EuroCupu tak brněnský klub drží ve skupině A třetí místo a na závěr jej čeká pořádná fuška – příští týden se totiž představí na palubovce elitního francouzského týmu Flammes Carolo.

I přes náročný závěrečný duel jsou Žabiny blízko postupu ze třetí pozice, stačí jim ve Francii neprohrát příliš vysokým rozdílem. „Herně se dostáváme tam, kam bychom chtěli, výsledkově ale byl náš cíl postup z prvního nebo druhého místa ve skupině, to už je trošku mimo. Víme ale, jaké jsou důvody toho, že máme pomalejší rozjezd,“ doplnil Pruša.

Před těžkou eurocupovou bitvou čeká jeho svěřenky ještě utkání nejvyšší české soutěže, v sobotu od pěti hodin odpoledne přivítají Trutnov.

Žabiny Brno - Eleftheria Moschato 93:45
Čtvrtiny:
21:11, 31:18, 20:12, 21:4.
Nejvíce bodů: Kněževičová 27, Lopezová-Senechalová 17, Záplatová 15 - Zecová 15, Kiserová a Bickleová po 7.