Před měsícem Brňanky šokovaly, když na domácí palubovce elitní francouzský tým po dvou prodlouženích zdolaly. Nyní je na hřišti soupeře čeká ještě složitější úkol. „Celek Flammes Carolo měl být jasný papírový favorit na vítězství ve skupině, nyní už je ale jisté, že na prvním místě neskončí. I to svědčí o tom, že naše skupina byla jedna z nejkvalitnějších a nejvyrovnanějších v celé soutěži,“ popisuje žabinský asistent trenéra Michal Martišek.

Žabiny před středečním duelem jistě ví, že pokud aktuálně šestý tým nejvyšší francouzské soutěže zaskočí i podruhé, skončí na postupové druhé pozici. K proklouznutí do jarních vyřazovacích bojů však svěřenkám kouče Viktora Pruši nejspíš bude stačit i porážka.

Do play-off totiž postoupí i nejlepší osmička, která se ve svých skupinách umístí na třetích místech, Žabiny tak potřebují neprohrát vyšším rozdílem. „Na počty se ale nesoustředíme. Samozřejmě, že realizační tým to sleduje, ale naše příprava a soustředěnost směřuje pouze k utkání s kvalitním soupeřem. Klíč k úspěchu bude opět udržení koncentrace po celých čtyřicet minut zápasu a zejména dobrá týmová obrana,“ předesílá Martišek.

Brněnský celek chce navázat i na utkání z minulého týdne, kdy po výborném výkonu doma zdolal řeckou Eleftherii téměř o padesát bodů. „Do zápasu musíme jít ve stoprocentním nasazení. Neočekávám žádný pěkný basketbal, spíše silové a vyrovnané utkání, ve kterém budou rozhodovat detaily,“ uvažuje kapitánka Žabin Natálie Stoupalová.

Volejbalistky brněnských Šelem (v bílém) padly v prvním utkání osmifinále CEV Cupu na palubovce klubu Crvena Zvezda Belegrad 1:3 na sety. Ilustrační foto.
Drama se smutným koncem. Šelmy v Srbsku trápily favorita, urvaly ale jen set

Pomoct může Brňankám také zvýšené sebevědomí plynoucí z toho, že v prvním vzájemném měření sil francouzské soupeřky po dramatické koncovce zdolaly. „Věřím, že jsme momentálně v rozpoložení, ve kterém máme šanci zápas uhrát, i když se hraje na venkovní palubovce,“ dodává bojovně Stoupalová.

Pořadí eurocupové skupiny A před posledními zápasy:
1. Cadi La Seu (Špa.) 9 bodů, 2. Flammes Carolo (Fra.) 8 bodů, 3. Žabiny Brno 7 bodů, 4. Eleftheria (Řec.) 6 bodů.