Po sedmi letech došlo u Žabin ke změně na pozici asistenta trenéra. V týmu totiž skončil Jakub Gazda, který se přesunul do Králova Pole, a nahradil ho zkušený slovenský kouč Martišek. „Žabiny jsou bývalý vítěz Euroligy a postupně se snaží dostat na pozice, které jim ještě nedávno patřily. Kromě basketbalové stránky patří společně s Chomutovem i ke špičce ŽBL v rámci prezentace a marketingu,“ podotkl dvaačtyřicetiletý kouč.

Ten první trenérské zkušenosti nabíral v Bratislavě, v roce 2016 se přesunul do české nejvyšší soutěže, kde vedl basketbalistky Trutnova. „Měl jsem velké štěstí, že první dvě sezony jsem mohl poznávat pro mě nové prostředí ŽBL z pozice asistenta. Dalších pět let jsem pak vedl tým už z pozice hlavního trenéra,“ rekapituloval Martišek.

Od svých svěřenek vždy vyžadoval tvrdou práci, která následně může přinést úspěch. „Profesně věřím a jsem přesvědčený, že v životě a ve vrcholovém sportu dvojnásob neexistují žádné zkratky na cestě k úspěchu. Bez tvrdé práce, i na úkor svého volného času, se dlouhodobě nedá být úspěšný,“ vysvětlil.

Spolupráce s Prušou pro Martiška nebude ničím novým, společně totiž už druhou sezonu spolupracují v dorostenecké reprezentaci.

Jakub Flek letos absolvuje svůj třetí šampionát.
Komeťáci na MS. Flek i Vejmelka obstáli, Zbořil se hledal, kdo zklamal?

S výběrem do osmnácti let loni na evropském šampionátu vybojovali postup na mistrovství světa. „Nejdřív jsme proti sobě stáli jako soupeři, kdy Viktor měl pochopitelně vždy navrch, pak se naše cesty sešly u reprezentace. Myslím si, že nás spojuje vzájemný respekt a hodně podobný pohled na basketbal,“ popsal Martišek.