„EuroCup má tvrdé měřítko, ale očividně ne vždy spravedlivé. Snažily jsme se neřešit rozhodčí a hrát svoji hru, ale bohužel jsme se nemohly prosadit ani zpod koše či chytnout střelou z dálky,“ okomentovala kapitánka Žabin Natálie Stoupalová nejen fakt, že v první půli házely domácí hráčky trestný hod šestnáctkrát, zatímco Brňanky jen dvakrát.

Eleftheria hnaná domácími fanoušky tak po slabším úvodu otočila skóre a v půli vedla 48:36. Po změně stran se ovšem misky vah překlopily na stranu hostujících basketbalistek, které po třetí čtvrtině vedly o tři body.

Těsný náskok ale Brňanky po dvou sporných rozhodnutích rozhodčích v závěru zápasu neudržely a šest vteřin před koncem Řekyně za stavu 68:68 rozhodly dvojkou o své výhře. 

Královopolské volejbalistky (v zeleném) postoupily z domácího prvního kola kvalifikace Ligy mistrů, pořadatelství druhého turnaje se ale musely vzdát.
Finanční trable místo oslav. KP se vzdalo pořádání druhé kvalifikace Ligy mistrů

„Upřímně bych se nerada vymlouvala na rozhodčí, ale chvilkami jsme opravdu hrály proti šesti. Těžko se mi zápas hodnotí, přijely jsme si pro výhru a místo toho odjíždíme zklamané a znechucené. Doufám, že doma jim to oplatíme i s úroky a dokážeme, že jsme lepší tým,“ hodlala se šestnácti body nejproduktivnější brněnská hráčka zápasu Stoupalová zapomenout na nešťastný pobyt v Řecku, při kterém Žabiny provázely i další komplikace. 

V následujícím týdnu navíc Brňanky čekají dva extrémně náročné domácí duely. V sobotu v domácí hale Rosnička vyzvou od pěti hodin odpoledne hegemona české ligy USK Praha, příští středu pak od šesti hodin večer přivítají favorita své eurocupové skupiny Flammes Carolo z Francie.