Jejich rivalky si naopak užívají po předloňském stříbru další cennou ligovou medaili. „Nemáme se za co stydět. Tato prohra tolik nemrzí, protože jsme bojovali. Rozdílovým faktorem byla střední rozehrávačka. Ta naše byla tentokrát otřesná a proto jsme prohráli,“ prohlásil trenér KP Dušan Medvecký.

Tah s přizváním Burgrové na lavičku si pochvaloval. „Je naší fanynkou. Přijela, aby podpořila náš tým svou vítěznou povahou. Kvitoval jsem to a bral jako přínos. Jde o dámu na úrovni s velkými úspěchy, která rozhodně má ostatním holkám co říct,“ pravil Medvecký.

Ve třetím klání po nerozhodné půli Žabiny dominovaly ve třetí čtvrtině. „Je to nepopsatelné. Strašná odměna pro nás všechny. Hráčky ukázaly v této sérii takovou odolnost, zápal a vůli, že se to nedá vyjádřit. Nezbývá nám nic jiného než slavit,“ lebedil si kouč Žabin Viktor Pruša.

Jeho svěřenky překvapivě neztratily v cestě za bronzem jediný duel, ovšem ve všech partiích se z výhry mohly radovat jejich soupeřky. „Nejprv jsme prohráli o osm bodů a pak dvakrát o pět. Rozhodovaly maličkosti. Dělali jsme hloupé ztráty a to si v takové fázi sezony nesmíme dovolit,“ kroutil hlavou kouč KP.

Podle něj v sérii rozhodla také bojovnost. „Žabiny se rvaly čtyřicet minut, my jenom takových dvacet. Nejvíc jsme chtěli v posledním zápase, ale duel nevyšel stěžejní hráčce,“ mínil Medvecký, jemuž navíc ve třetí partii chyběla zraněná Eva Kopecká.

Žabinám naopak opory ve stěžejní fázi sezony výrazně pomohly. Beáta Adamcová zaznamenala ve třetí partii osmnáct bodů, Eliška Hamzová šestnáct a Michaela Vacková o tři méně. „Všechny tři zápasy odehrály velmi slušně. Obrovské kvantum práce ovšem udělaly i další hráčky. Plnily do puntíku, co jsme si řekli, za což jim patří dík,“ podotkl Pruša.

Žabiny tak znovu po dvou letech ovládly vzájemnou sérii o Brno, v roce 2019 vyhrály nad KP v semifinále 3:2 na zápasy. „Čtvrté místo není nakonec špatné. Sezona byla kvůli covidu strašná a kvůli všemu okolo naprosto frustrující. Pojďme na to zapomenout a dívat se dopředu,“ doplnil Medvecký.