„V takovém rychlém sledu po zápase ve středu (Žabiny porazily doma v EuroCupu francouzský celek Flammes Carolo 76:70 po prodloužení - pozn. red), který jsme odehráli ve fantastickém rozpoložení, ale padesát minut, nebylo úplně jednoduché se připravit na tento. Jsem strašně rád, že jsme nikdo nepodcenili jedinou věc a s přehledem jsme utkání zvládli. Až na pár momentů jsme podali koncentrovaný výkon, prostřídali hráčky a rozložili minuty,“ lebedil si asistent žabinského trenéra Michal Martišek, jehož tým táhla s devatenácti body Nikolina Kněževičová.

Basketbalistky KP TANY Brno absolvovaly náročný eurocupový výjezd do turecké Antalye, kde ve středu prohrály těsně 77:79, ale v nedělním ligovém duelu se zaskočit nenechaly. V Trutnově prakticky od začátku kontrolovaly vedení a připsaly si pohodlnou výhru. Nejproduktivnější hráčkou brněnského celku byla tentokrát se šestnácti body Petra Malíková.

„Rozdíl ve výsledku je vysoký, ale nebyl to jednoduchý zápas, nemohli jsme povolit ani na chvilku. Intenzitu a tempo hry jsme drželi celých 40 minut, bylo tam jen jedno hluché místo. Hráli jsme náš basket," hodnotil utkání asistent královopolské trenérky Jakub Gazda.

Před reprezentační pauzou čeká oba brněnské celky už jen jedno utkání, které však bude o to náročnější a důležitější v boji o postup ze skupiny EuroCupu. KP vyzve ve středu od půl osmé večer na své palubovce lucemburský Grengewald, Žabiny čeká ve středu od půl šesté večer zápas v katalanském městě La Seu.