Basketbalistky Králova Pole v pátek nakonec neodehrály finále poháru proti USK Praha kvůli pozitivnímu nálezu na koronavirus u jedné z hráček, nicméně čtvrtfinálovou sérii proti Slavii načnou podle plánu v pondělí od čtyř hodin odpoledne v domácí hale ve Vodově ulici.

Ačkoliv oba celky dělila v základní části jediná příčka, když KP skončilo čtvrté a Pražanky páté, oba ligové souboje a také duel v poháru jasně vyhrály Brňanky, které vstupují do série jako favorit. V případném semifinále však na vítěze série s největší pravděpodobností čeká dominantní USK Praha, což znamená konečnou.

Kometa zakončila základní část soubojem s Pardubicemi.
Kometa končí devátá a v předkole potká Vítkovice, Mueller přepsal dějiny

S lepšími vyhlídkami tak do play-off vstupují Žabiny, které i s omlazeným kádrem a pouze domácími hráčkami skončily na třetím místě základní části. Pokud ve čtvrtfinále splní předpoklady a postoupí přes Ostravu, nejspíš se vyhnou USK.

Varování je pro Žabiny jeden z prohraných soubojů s Ostravou, v němž padly 66:77. „Začíná nám vrchol sezony a přestože jsme i podle postavení v tabulce po základní části papírový favorit, víme, že nás nečeká lehká série. Ostrava nás letos již jednou dokázala nepříjemně zaskočit. Nesmí se to opakovat,“ uvedla opora Žabin Beáta Adamcová. První souboj startuje v pondělí od čtyř hodin odpoledne v Brně.