Třiadvacetiletá hráčka posledních sedm sezon hájila barvy ostravského týmu, ve kterém se vypracovala v jednu z hlavních opor. Od nového ročníku už ale obleče dres Žabin. „S trenérem Viktorem Prušou se známe dlouho a těším se, až pod ním budu hrát. Žabiny jsou velmi kvalitní tým, jsem ráda, že hrají evropskou soutěž, podle toho jsem se vlastně i rozhodovala,“ podotkla Smutná.

Ve své kariéře už česká reprezentantka stihla okusit i zahraniční angažmá, v týmu Northwest College si zahrála americkou ligu, po ostravském vypadnutí z letošního play-off odjela ročník dohrát do italského Empoli.

Přes svůj mladý věk Smutná zvládla získat již početné množství cenných medailí, v roce 2015 například byla členkou reprezentačního výběru do šestnácti let, který v Portugalsku ovládl juniorské mistrovství Evropy. Letos jí jen těsně unikl bronz z českého poháru, Ostrava skončila na čtvrté příčce. „Na tyto zápasy Final Four, kdy jsme skončily čtvrté, asi nikdy nezapomenu. Přišly jsme o medaile a to celkem mrzí,“ nastínila 183 centimetrů vysoká basketbalistka.

Se Žabinami hodlá Smutná dosáhnout dalších úspěchů, Brňanky v příští sezoně čeká náročný program, kromě ligových zápasů a utkání domácího poháru si opět zahrají i EuroCup. „Že se můžu věnovat jen tomu, co mám ráda, a hrát i evropské soutěže, byl můj sen. Jsem šťastná, že se mi plní,“ dodala.