Už před pár dny oznámily Žabiny příchod dlouhodobé ostravské opory Adély Smutné, nyní získaly další reprezentantku. Sklenářová za kariérním posunem vyrazila po čtyřech letech v kádru suverénního USK. „Chci se zlepšovat individuálně, získávat nové zkušenosti a posouvat své hranice,“ vylíčila křídelnice.

Ta si prošla hned několika mládežnickými reprezentačními výběry, nyní už patří do seniorského týmu, kterému příští týden startuje evropský šampionát. Sklenářová může zúročit své zkušenosti z Euroligy, kterou si s USK opakovaně zahrála.

Evropská soutěž ji čeká i v příští sezoně, se Žabinami zasáhne do bojů v EuroCupu. „Bude důležité se co nejlépe připravit před začátkem ročníku. Čekají nás kvalitní zápasy v EuroCupu, kde je cílem postoupit ze skupiny a zahrát si další těžké zápasy v play-off,“ nastavila Sklenářová vysoké cíle.

Královopolská kapitánka Daniela Digrinová odchází z Brna do Belgie.
Slzavé loučení. Po zisku titulu KP opouští kapitánka Digrinová, míří do Belgie

Bývalá hráčka pražské Sparty nebo Karlových Varů už má zkušenosti i s EuroCupem, zahrála si jej v dresu dnes již zaniklého celku DSK Nymburk. V uplynulé sezoně měla v české nejvyšší soutěži průměr dvanácti bodů na zápas. „Vím, že fanoušci se na Rosničce sejdou vždy ve velkém počtu a vytvářejí skvělou atmosféru. Věřím, že tomu tak bude i v nadcházejícím ročníku a my se jim odvděčíme kvalitními výkony,“ doplnila.