„Tým pro nadcházející sezonu bude tím nejmladším za mé dosavadní působení v klubu. Sezona tak bude velkou výzvou. Tým má perspektivu a ve svém středu bývalé i současné reprezentantky. A právě toto spojení zkušenosti s mládím by měl být hlavní benefit a předpoklad naplnění našich cílů,“ uvedl dlouholetý trenér klubu Viktor Pruša.

Se Žabinami se rozloučily čtyři hráčky v čele s kapitánkou Lenkou Šoukalovou, která se stala kondiční trenérkou konkurenčního KP. Její roli v šatně nahradila Natálie Stoupalová. Z USK Praha přišla křídelnice Simona Sklenářová, z Ostravy Adéla Smutná a francouzsko-mexická křídelnice z WNBA Lou Lopez Sénéchal. „Z mého pohledu je tým dobře poskládaný. Máme sice spoustu nových hráček a je to pro ně nové, ale věřím, že si to brzy všechno sedne a můžeme tak navázat minimálně na úspěchy z minulé sezony, v Eurocupu naopak mířit výše.“ pravila Stoupalová.

Žabiny zahájí sezonu ve středu od půl sedmé večer v Hradci Králové, doma v hale Rosnička se představí v sobotu proti Chomutovu. EuroCup zahájí 12. října domácím duelem se španělským týmem Cadi La Seu.