Ve čtvrtfinále proti Ostravě měly Žabiny trable především v prvních poločasech, větší náskok si pravidelně vypracovávaly až v druhých půlích. Tentokrát však byl vývoj přesně opačný. Domácí basketbalistky na soupeřky vletěly, přidávaly koš za košem a po dvaceti minutách vedly už o dvaadvacet bodů.

Po návratu ze šaten se ale obraz hry změnil, Chomutov vyhrál třetí čtvrtinu 20:17 a snažil se o návrat do utkání. „Soupeřky na nás vytáhly zónovou obranu a to nám nedělalo moc dobře. V útoku ani v obraně jsme vlastně celý druhý poločas nezahrály tak, jak bychom chtěly,“ popsala brněnská pivotmanka Natálie Stoupalová.

Žabiny si však velký náskok už zvládly pohlídat a úvodní utkání vyhrály o devatenáct bodů. „Řekli jsme si, že první vítězství je zásadní pro určení směru celé série. Více méně už se nemáme čím překvapovat, věděli jsme, s čím Chomutov do zápasu půjde, tušili jsme jeho silné stránky,“ nastínil kouč Žabin Viktor Pruša.

Semifinálová série se nyní stěhuje do Chomutova, kde v pátek od tří hodin odpoledne vypukne druhý duel. Žabiny budou chtít navázat především na povedenou první půli. „Bohužel ve druhém poločase jsme začali hrát velmi profesorsky. Začali jsme vypouštět souboje, osmnáct útočných doskoků Chomutova je ohromné číslo, když si vezmeme, že jeho hráčky jsou nižší než naše. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale musíme v Chomutově začít tak, jak jsme skončili první půli,“ dodal Pruša.

Žabiny Brno - Chomutov 85:66
Čtvrtiny: 26:12, 27:19, 17:20, 15:15.
Body: Cunane 16 (+11 doskoků), Hamzová 13 (+4 zisky), Knežević 13, Záplatová 10, Stoupalová 9, Holmes 9, Vacková 6, Šoukalová 4, Čechová 3, Vondráčková 2.

Druhá semifinálová série:
USK Praha - Hradec Králové 116:62.