Žabinám vyšel hlavně vstup do utkání, po deseti minutách vedly 24:7 a do šaten k poločasové přestávce odcházely domácí basketbalistky s náskokem pětadvaceti bodů. „Nezačaly jsme příliš dobře a Brno získalo náskok dvaceti bodů od samého začátku, to dokázalo udržet. Snažily jsme se bojovat a ukázat, co v nás je, ale nestačilo to. Také nám chyběly některé hráčky. Nevím, co k tomu více říct, tento zápas jsme chtěly vyhrát. Věděly jsme, že to je nejspíš naše poslední šance na postup ze skupiny. Výhru jsme potřebovaly, takže jsme velmi zklamané,“ hlesla hostující hráčka Agnieszka Skobelová.

Brněnské družstvo převýšilo Keltern hlavně v úspěšnosti střelby. Zatímco Rutronik se pohyboval okolo 24 procent, domácí hráčky skórovaly dvakrát tak častěji. Žabinám se dařilo zejména ze tříbodové hranice, z dvanácti pokusů se trefily šestkrát, protihráčky z pěti střel pouze jednou.

Brněnskou výpravu přivítaly na islandském letišti tma a déšť.
Šťastný zápisník z Islandu: manažer jako taxikář, viceprezident soupeře nasytil

Na brněnské straně se po utkání objevilo pět dvouciferných střelkyň, s devatenácti body zářila Petra Záplatová, o bod méně si připsala Natálie Stoupalová. „Přestože nám to soupeř ulehčil menší rotací, kdy do zápasu nezasáhly Richardsonová a Carterová, tak bych na druhou stranu nechtěl nikterak snižovat výkon mých hráček. Obrovská gratulace. Zahráli jsme velmi pěkné utkání jak pro diváka, tak i efektivitou. Byli jsme opravdu všude dříve, hráli jsme agresivně a celoplošně. Také dvacet devět bodů z rychlých protiútoků a dvacet asistencí hovoří o kolektivním výkonu a myslím, že nás to nakopne do další práce, což je vidět v progresu, každý duel jsme lepší a lepší,“ radoval se trenér domácího družstva Viktor Pruša. 

Příští eurocupové utkání sehrají Žabiny na palubovce belgického Castors Braine 3. listopadu. Už tento víkend 30. a 31. října pořádají první turnaj soutěže EWBL.

Žabiny Brno – Rutronik Stars Keltern 90:60
Čtvrtiny:
24:7, 22:14, 22:21, 22:18
Sestava a body Žabin:
Záplatová 19, Stoupalová 18, Grigalauskytéová 14, Holmesová 13, Galíčková 11, Hamzová 7, Jurčenková 4, Beránková 4, Vondráčková 0, Kopecká 0, Mikšíková 0