Domácí celek hájí neporazitelnost v aktuálním ročníku Ženské basketbalové ligy. Žabiny šestkrát zvítězily a v tabulce se nacházejí na druhé příčce za dlouhodobým hegemonem USK Praha. „Jako v každém derby zde půjde určitě o velký boj o každý míč. Naším úkolem bude hrát agresivní obranu a zaměřit se na jejich zahraniční posily, které tým táhnou. Věřím, že potvrdíme ligovou neporazitelnost a dotáhneme zápas k vítězství,“ sdělila na klubovém webu Žabin Sarah Beránková, která ještě loni zastávala roli královopolské kapitánky.

Hostující basketbalistky přijedou na Rosničku jako čtvrtý celek tabulky, který po čtyřech výhrách poprvé ztratil, když ve středečním svátečním duelu prohrál na domácí palubovce s USK Praha 65:101. „Když na hřišti nebyly zahraniční hvězdy USK, tak jsme drželi krok. Ale náš začátek byl bez energie, nechtělo se nikomu bránit. Škoda i závěru poločasu, kdy jsme soupeři míče naházeli do rukou. Na agresivní obranu elitních evropských týmů nejsme zvyklí. Rozdíl měl být dvacet bodů, zbytečně byl skoro třicet. Po přestávce trenérka Hejková sestavu USK protočila, šanci dostaly i náhradnice, také my dali příležitost juniorkám a uhráli slušný výsledek,“ vracel se k duelu královopolský trenér Dušan Medvecký.

Volejbalistky Králova Pole zdolaly v brněnském derby Šelmy (v bílém) 3:0 na sety.
Až najdeme recept na Liberec, můžeme vyhrát ligu, říká prezident KP Wiesner

Jeho svěřenky mají Žabinám co oplácet. Naposledy se brněnské rivalky utkaly v jarní sérii o bronz, kterou tým ze Žabovřesk vyhrál 3:0 na zápasy. „Vlastní prostředí favorizuje Žabiny, ale nejedeme odevzdat body. Můžeme očekávat vysunutou celoplošnou obranu domácích a v útoku jejich rychlé zakončení. Na Rosničce bude určitě parádní atmosféra a popereme se o co nejlepší výsledek,“ slíbil Medvecký.

Zápas vysílá Česká televize na webu a na HbbTV. Vedení královopolského klubu nabízí svým fanouškům, kteří se do haly Rosnička dostaví mezi půl a tři čtvrtě na pět, lístek a pivo zdarma.