Bude to zajímavé zpestření závěrečného šestého utkání v základní skupině EuroCupu. Karty jsou již předem rozdané jasně, Žabiny nemají šanci postoupit, naopak Lyon skončí jistě druhý. Porazit favorita i se slavným majitelem v hledišti je však pro brněnské hráčky velká motivace. „Soupeř je bezesporu jedním z favoritů na celkové vítězství EuroCupu, základ týmu tvoří francouzské reprezentantky. Chceme ale předvést bojovný výkon, který nás ve čtvrtek dovedl až do vítězného konce,“ připomněla pivotka Žabin Alena Hanušová výhru 79:71 nad španělským San Sebastianem.

Postupové naděje Žabin definitivně utnulo rozhodnutí Mezinárodní basketbalové federace o kontumaci zápasu brněnského celku na palubovce Lyonu, kam druhý celek tabulky české nejvyšší soutěže v listopadu kvůli nákaze několika hráček covidem neodcestoval. „Tušili jsme, že je to takhle v řádech, ale nevěděli jsme, jak přesně funkcionáři rozhodnou. Byli jsme připravení na všechny varianty, ale tuhle jsme samozřejmě nechtěli,“ mrzelo generálního manažera Žabin Radka Šíra.

Ve velmi vyrovnané skupině K tak kontumační prohra 0:20 pro brněnský celek znamenala jistotu, že se do jarních bojů nepodívá. „Jsme tu od toho, abychom hráli basket, a ne, aby nám někdo kontumoval zápasy. Navrhli jsme Lyonu různé termíny odehrání odloženého zápasu, ale s žádným nesouhlasil,“ uvedl Šír.

NÁROČNÁ FRANCOUZSKÁ ŠICHTA

Francouzské soupeřky čekají v posledním skupinovém představení letošního EuroCupu i na KP, které dnes od šesti hodin večer hostí na svém hřišti Charleville.

Svěřenky koučky Marcely Krämerové mohou na rozdíl od Žabin ještě pomýšlet na postup, potřebují však vyhrát. Proti aktuálně devátému celku francouzské nejvyšší soutěže však budou mít těžkou práci, v prvním vzájemném utkání hraném na palubovce soupeře podlehlo KP 46:120.