Žabiny mají jistotu, že se opět po roce utkají se soupeřkami z Francie a Španělska. I v minulém ročníku EuroCupu totiž narazily na celky z těchto zemí, tentokrát ve skupině A změří síly s francouzským týmem Flammes Carolo Basket a španělským klubem Cadi La Seu. „Podobně jako loni máme soupeře ze dvou nejsilnějších lig, což je v této soutěži vzhledem k počtu účastníků vysoko pravděpodobné,“ podotkl asistent trenéra Žabin Michal Martišek.

Skupinu doplní vítěz kvalifikačního boje s pořadovým číslem tři, kde se utká řecká Eleftheria proti rumunskému celku Universitatea Cluj-Napoca. „Hrajeme druhou nejvyšší evropskou soutěž, takže se chceme měřit s těmi nejlepšími. V porovnání s loňskem je skupina hratelnější, ale pořádně to uvidíme až podle soupisek týmů a jména našeho třetího soupeře. Teď se potřebujeme soustředit na sebe,“ nastínil Martišek.

Svěřenky kouče Viktora Pruši plánují minimálně vylepšit svou loňskou účast v EuroCupu, kdy i kvůli jednomu kontumovanému zápasu obsadily ve skupině poslední příčku. „Ve středu jsme začali přípravu a chceme, aby až EuroCup v říjnu vypukne, tak jsme byli co nejlíp připravení. Určitě se hodláme prát o postup ze skupiny,“ ujistil asistent.

Vstupenka k postupu?

Na soupeře z Francie se mohou těšit i královopolské basketbalistky. A bude to pořádné měření sil, do skupiny H totiž dostaly obra z francouzského Bourges. „Na los jsme byly všechny hráčky hodně zvědavé, zápas s věhlasným Bourges z prvního koše bude velký oříšek,“ tušila jedna z nejzkušenějších hráček KP Michaela Vondráčková.

Kromě celku, který loni celou soutěž ovládl, čeká na Královo Pole lucemburský tým BBC Grengewald. I skupinu H ještě doplní soupeř z kvalifikace, kde se utká portugalský klub Sportiva Azoris Hotels s tureckou Antalyí. „Jasným favoritem na postup je francouzské Bourges, další soupeři jsou pro nás zatím velmi nečitelní a jejich sílu je nyní těžké odhadovat, takže s losem jsme spokojení tak napůl,“ shodli se trenérka Marcela Krämerová a generální manažer Richard Foltýn.

Boje v EuroCupu načnou Královopolanky v Lucembursku, následně doma přivítají francouzského giganta. Ve třetím kole poletí buď na Azory nebo do Turecka. „Věřím, že souboje s celky ze třetího a čtvrtého koše by pro nás mohly být vstupenkou k postupu ze skupiny,“ dodala Vondráčková.

Los EuroCupu
Skupina A:
Flammes Carolo Basket (Fra.)
Žabiny Brno
Cadi La Seu (Špa.)
Eleftheria (Řec.)/Universitatea Cluj-Napoca (Rum.)

Skupina H:
Tango Bourges Basket (Fra.)
KP TANY Brno
BBC Grengewald (Luc.)
Sportiva Azoris (Por.)/Antalya (Tur.)