Na závěr sezony si oba celky střihnou sérii o třetí místo hranou na tři výhry. Vítězky kromě nadvlády nad Brnem převezmou bronzové medaile.

Série startuje prvním duelem ve středu v hale Rosnička. „Půjde o škraloup na sezoně, pokud nezískáme medaili. Daří se nám dobře a placku si za tento ročník zasloužíme,“ dušovala se opora Žabin a reprezentantka Beáta Adamcová.

Celek ze Žabovřesek zvládl náramně období koronavirového utahování opasků a i s omlazeným kádrem bez cizinek patřil mezi smetánku. Zatím ale Žabinám chybí razítko na úspěch v podobě medaile. „I když to není finále, motivace pořád bude veliká. Navíc jde o brněnské derby, což je pro mě osobně další motivace navíc,“ přesvědčovala Adamcová, která v minulosti oblékala také dres KP.

Její bývalý tým už jednu medaili vybojoval, když dokráčel až do finále Českého poháru, kde na Zelený čtvrtek podlehl dominujícímu USK Praha. „Každý chce získat i ligovou medaili. Zezačátku sezony jsme tento cíl neměli, ale postupem času a po doplnění kádru jsme cíle přehodnotili,“ pravil trenér královopolských basketbalistek Dušan Medvecký, jenž se svěřenkami letos okusil také prestižní EuroCup.

Složitá koronavirová sezona tak pro oba celky dopadne solidně, bronzová tečka ale dojem ovlivní. „Podle mě rozhodne momentální forma. Jak my, tak Žabiny jsme hráli naposledy ve čtvrtek a měli stejný čas na přípravu,“ doplnil Medvecký.

Série začíná ve středu v domácím hájemství Žabin v hale Rosnička, přičemž čas duelu ještě bude upřesněný. Vítěz bitvy o Brno bude znám nejpozději příští čtvrtek 15. dubna, kdy je na programu případné páté klání.