Pražanky na Folimance zvítězily 78:68 a největšího soka porazily už podvanácté řadě. Brňankám nepomohla ani kapitánka Hana Horáková, která si zahrála ve sledovaném střetnutí po dvou letech, ani křídelnice Farhiya Abdiová. Dvacetiletá Švédka pálila ze všech pozic a připsala si 28 bodů, jenže nikdo další z Brňanek ji výrazněji nepodpořil. „Měly jsme v zápase hluchá místa. Až se jich příště vyvarujeme, bude to mnohem lepší," byla přesvědčená Horáková.

Její tým mrzel hlavně nervózní nástup. Imos začal bázlivě, už po třech minutách prohrával 0:9. „Špatně jsme kombinovali, nedařilo se nám zakončení a ztráceli jsme lehce míče," popsal příčiny špatného vstupu do zápasu brněnská kouč Jan Bobrovský.

Hostující tým prohrál úvodní část hry 21:34, po celý zápas jej srážela především vychýlená muška. Hráčky Žabovřesk zužitkovaly jen dvě trojky z patnácti pokusů, úspěšnost střelby za dva body nedosáhla ani na čtyřicet procent. Nedařilo se ani tahounce Horákové, která sedmnáct pokusů proměnila jen ve čtyři body. „Dnes bych musela mít na hřišti stodolu, abych něco trefila," posteskla Horáková v rozhovoru pro Český rozhlas.

Ta si po třinácti letech stoupla na druhou stranu palubovky než její kamarádka a spoluhráčka z Brna i reprezentace Eva Vítečková. „Samozřejmě je příjemné vidět známé tváře, ale na hřišti je mně celkem jedno, proti komu nastoupím," dodala Horáková.

Brňanky se i přes špatný začátek v zápase dokázaly několikrát vzchopit. Vyhrály druhou i čtvrtou čtvrtinu, v posledním dějství dokonce stáhly náskok USK jen na pět bodů. „Škoda, že jsme nezvládly start, dohánění pak stojí hodně sil," zamrzelo brněnskou pivotku Editu Šujanovou, která se po zranění postupně vrací do hry.

Imos však ukázal, že umí bojovat až do konce. Pět minut před závěrečnou sirénou prohrával jen 60:65. „V určitých fázích naše hra vypadala líp. Stáhly jsme náskok, jenže pak nám zase utekly," líčila Horáková.