Žabiny Brno - Královo Pole 71:54
(14:17, 19:10,15:12,23:15)
Rozhodčí: Hošek, Jeřáb, Výborný. Diváci: 200.
Body: Záplatová 22, Holmesová 13, Hamzová 12 - Kopecká 15, Kucowská 14, Stejskalová 11.

„Skóre neodpovídá průběhu zápasu, několikrát jsme se odpoutali, potom však přišla zaváhání v obraně a soupeř s eurocupovými zkušenostmi se dostal zpět do hry. Uklidnění přinesly naše střely z dálky," sdělil po utkání pro webové vysílání ČT sport trenér Žabin Viktor Pruša.

Domácí celek rozhodl o svém vítězství především v závěrečné čtvrtině, kterou ovládl výsledkem 23:15. „Když se Žabiny utrhly přes deset bodů, tak chytily svůj rytmus, X faktorem derby byla výborná Záplatová," řekl královopolský kouč Dušan Medvecký.

Petra Záplatová (na snímku vpravo) je oporou Žabin i reprezentace.
V reprezentaci nejsem úplně bodová hráčka, říká opora Žabin Záplatová

Česká reprezentantka Petra Záplatová nastřílela v derby dvaadvacet bodů a stala se nejvíc bodující hráčkou utkání. „Nerad někoho vyzdvihuji, ale v kritických momentech nás opravdu podržela," uvedl Pruša.

Královo Pole padlo v této sezoně podruhé, když v minulém kole prohrálo se stoprocentním USK Praha 65:101. „Kvalitní utkání bylo dlouho vyrovnané, nás zabilo čtyřiadvacet ztrát a nedali jsme ani otevřené trojky," litoval po derby Medvecký, v jehož týmu si vedla nejlépe patnáctibodová Eva Kopecká.

Žabiny se bez porážky nacházejí v tabulce nejvyšší české soutěže na druhém místě, KP je s bilancí čtyř výher a dvou proher na páté pozici. Oba celky sehrají nejbližší utkání v EuroCupu. Ve středu se Žabiny střetnou na Rosničce s London Lions a zabojují o postup ze základní skupiny. KP vyzve ve čtvrtek rovněž v domácí hale ve Vodově ulici favorizované Villeneuve.