V sobotu si nejprve poradily s běloruským Horizontem Minsk 81:71. A v neděli přehrály i maďarský celek Pinkk Pécsi 424 výsledkem 82:59. „Klíčové bylo utkání s Minskem. Věděli jsme, že jde o silný celek, který v běloruské lize přehrál i eurocupového městského rivala Tsmoki,“ líčil trenér Žabin Viktor Pruša.

Podle něj o vývoji zápasu rozhodl především vydařený vstup jeho svěřenkyň. „Hned v první čtvrtině jsme šli do dvouciferného náskoku. Ale jak je naším nedobrým zvykem, v poslední části hry jsme si to zkomplikovali. A soupeřky téměř srovnaly. O vítězi rozhodovalo posledních pět minut,“ řekl Pruša.

Za to maďarský sok měl být podle předpokladů papírovým outsiderem. Pécsi do Piešťan ale přijel s novým trenérem a s naprosto odlišným pojetím hry. „Připravovali jsme se stejně jako na každého,“ podotkl Pruša.

Na změny v Pécsi ale musel reagovat. „Výhra o třiadvacet bodů sice vypadá jako jednoznačný výsledek, ale určitě nereflektuje na vývoj duelu,“ líčil Pruša.

Teď Žabiny vyhlíží lednový turnaj v lotyšské Liepãje, kde se s nizozemským výběrem Orange Lions utkají o nejvýhodnější pozici pro play-off v EWBL. Brňanky se také ještě střetnou s domácím výběrem Liepãja/LSSS.