Brňanky sice favorizovanému týmu dlouho vzdorovaly, ale o jejich čtvrté porážce rozhodla třetí čtvrtina, po níž získal španělský tým důležitý desetibodový náskok. České mistryně zůstaly v tabulce skupiny s jedním vítězstvím a čtyřmi porážkami na posledním místě.

Hostující hráčky sice vstoupily do zápasu odvážně a po koších Fordové a Škerovičové získaly náskok 4:2, jenže španělský celek přidal na rychlosti, v podkošových soubojích se prosazovala zejména americká pivotka Brunsonová, která táhla svůj tým k vítězství.

Jen v první čtvrtině zaznamenala 13 bodů a připsala si v této části hry i osm doskoků. V obraně s ní měly české hráčky velké problémy a jen s velkými obtížemi ji zastavovaly.

Přesto měla Valencie po deseti minutách pouze čtyřbodový náskok. „Španělky nastoupily k utkání zcela suverénně, jakoby se jim nic nemohlo stát. Začátek byl trochu drsný,“ uvedl trenér brněnských basketbalistek Jan Bobrovský, který měl k dispozici pouze sedm hráček a kvůli žaludečním problémům postrádal pivotku Hanušovou. Místo ní pod košem zaskakovala úspěšně Stehlíková.

Ve druhé čtvrtině dokonce po koši Halvarssonové Brňanky vedly 23:22. „Jenže to byl bohužel jediný koš Halvarssonové v celém utkání. Sice se snažila, ale střelba jí vůbec nešla,“ poznamenal brněnský kouč.
Radost a naděje Brňanek na případný úspěch však rychle spláchla osmibodová šňůra domácího týmu.