Letos naposledy. Basketbalistky Brna ve středu večer zažijí loučení s prestižní Euroligou. Vítěz z roku 2006 v tomto ročníku skončí už po deseti zápasech. S lídrem skupiny D Valencií se Brňanky mohou alespoň odpoutat z posledního místa.

Žabiny v letošní sezoně vyhrály pouze dvakrát. V domácích zápasech s Orenburgem a Gorzowem. „Naše výkony neodpovídají našemu postavení. Propadli jsme pouze v prvním utkání v italském Schiu. E Evropskou ligou bychom se chtěli rozloučit důstojným výkonem,“ připomenul domácí trenér Jan Bobrovský.

Kromě posledního souboje v nejsledovanější ženské soutěži v Evropě se diváci v hale Rosnička mohou těšit i návštěvy Jany Veselé, dlouholeté opory Brna, která nyní hájí španělského klubu. Do Brna se vrací poprvé jako soupeřka domácího klubu.

Široký kádr

V dresu Ros Caseres se proti Friscu představila už v listopadu ve Valencii, kde Brno po sympatickém výkonu podlehlo jen o osm bodů 74:82. „Odvedli jsme velice slušný výkon. Náš soupeř má velice silný kádr, v němž jsou kromě základní pětky i další tři hráčky, které by byly ozdobou v kterémkoliv týmu Evropské ligy,“ přemítal Bobrovský, který považuje za nejnebezpečnější americké hráčky pivotku Brunsonovou a útočnici Douglesovou.

Veselá je až šestou nejproduktivnější hráčkou Valencie s průměrem 4.9 bodu na utkání. „V útoku spíše nahrává soupeřkám, má hlavně obrannou roli. Je oporou, i když proti nám nezářila,“ hodnotil svou bývalou svěřenkyni kouč.

Do zápasu se španělským favoritem půjdou Brňanky posíleny a o doping v podobě překvapivě vysokého vítězství o 23 bodů nad ligovým rivalem USK Praha. „Věřím, že nám ta výhra pomohla, hlavně po psychické stránce. Pokud si Fordová udrží formu, hlavně v doskocích, pak by zápas mohl být velmi vyrovnaný,“ obrací Bobrovský naděje k momentálně největší hvězdě týmu. Utkání mezi Fricem a Valencií začíná v šest hodin večer.

Do Euroligy ve středu večer zasáhne také pražský USK, který hraje na palubovce Galatasaray Istanbul a postup už má zajištěný. Mezi šestnáctku nejlepších pravděpodobně půjde ze třetího místa ve skupině.