V sérii vede 2:0 na zápasy a je pouze jeden krok od postupu do finále. „Hodnotí se mi opravdu famózně. Říkal jsem hráčkám před utkáním, že to, co nás dobijí, a to, co mají jednoznačně lepší než soupeř, je obrovské srdce, obrovský charakter a týmového ducha, což prokázaly snad dvojnásobně víc než v minulém zápase a to už jsem myslel, že už to ani nejde. Týmovost byla základní stavební kámen dnešní výhry, hráčky se obrovsky semkly, nechci vůbec nikoho vyzdvihovat, protože holky hrály jako tým," rozplýval se trenér Žabin Viktor Pruša.

Výhru čtrnáctinásobného českého šampiona tentokrát řídila Američanka Marques Webbová, která zaznamenala čtyřiadvacet bodů, osmnáct bodů si připsala Nikola Dudášová.

Úřadující vicemistr Královo Pole je naopak v problémech. Ani podruhé nenašel klíč k překonání propracovaného systému soupeře. „Po naivních chybách nám soupeř utekl. Stačilo, aby Źabiny měly normální střelbu, my zahodili dobré situace a to se pak projevilo na skóre. Přesto jsme se dotáhli na jeden bod, tehdy však začala dominovat pod košem Webbová a soupeř definitivně utekl. Nejsme vůbec agresivní a odolní v mikrosoubojích. Většinou nám chybí půlkrok," komentoval kouč KP Martin Pospíšil. Třetí brněnská semifinálová bitva je na programu v úterý od půl šesté večer v hale ve Vodově ulici.

Žabiny Brno - KP Brno 74:56 (19:14, 19:13, 12:17, 24:12)

Rozhodčí Kapaňa, Holubek, Kubiš. Stav série: 2:0. Žabiny: Vacková, Webbová, Malečková, Dudášová, Adamcová - Stoupalová, Matuzonytéová, Křivánková, Šoukalová. KP Brno: Oroszová, Stará, Bartáková, Gillová, Šujanová - Kopecká, Sládková, Moussaová.

Nejvíc bodů: Webbová - 24. Dudášová - 18, Vacková - 13.