Žabiny se zúčastní třetího turnajového kola, v němž sehrají dva duely v lotyšské Liepaji. V sobotu v jedenáct hodin dopoledne středoevropského času vyzvou litevský Vilnius a o den později ve čtvrt na dvanáct dopoledne se utkají s domácím družstvem Liepajas.

Nijak zvlášť ale své hráčky brněnský trenér nepřipravuje. „Jde nám spíš o herní konfrontaci, získání zkušeností a účast se navíc upekla narychlo. Soupeře neskautujeme, ale myslím si, že to není z hlediska výsledku tolik důležité,“ říká.

Co tedy o pobaltských týmech ví? „Oba kluby mají mladé kádry. Vilnius i Liepajas hrají ve svých ligách o titul. Na srovnání jsem zvědavý, ale myslím si, že budeme vyrovnaný soupeř a minimálně jeden zápas chceme vyhrát,“ povídá Pruša.

Turnaj měl původně odehrát turecký tým Bornova, který účast vzdal po odchodu generálního sponzora. „Na turnaj jedeme, abychom něco ukázali a ostatní viděli, že jsme kvalitní tým. Je to taková zkouška, aby nás v příští sezoně přibrali,“ prohlašuje generální manažer Žabin Radek Šír, který už je rozhodnutý, že klub podá přihlášku do dalšího ročníku soutěže.

Neznamená to však, že Žabiny se nezúčastní Středoevropské ligy. „Chceme hrát v příští sezoně obě soutěže, skloubit se to dá v pohodě,“ dodává Šír.

Žabiny v lednu
Východovropská liga (EEWBL) – turnaj v Liepaji
6. ledna 11.00 (středoevropského času): Žabiny – Vilnius
7. ledna 11.15: Liepajas – Žabiny
 
Středoevropská liga (CEWL)

24. ledna 18.00: Žabiny – Alba Iulia
 
Český pohár – 4. kolo

15. ledna 17.30: Karlovy Vary – Žabiny
 
Ženská basketbalová liga

12. ledna 18.00: Žabiny – Technic Brno
21. ledna 17.00: Nymburk – Žabiny
27. ledna 16.30: Žabiny – USK Praha