Drama jako v loňském finále. Basketbalistky Friska Sika v brněnské hale Rosnička vyzvaly na souboj věčné rivalky z USK a byla z toho bitva do poslední minuty. Nakonec se ve třináctém kole ženské basketbalové ligy radovaly Žabiny, které zvítězily o jeden bod 68:67. Navázaly tak na výhru z pražské Folimanky ze začátku sezony.

Oba týmy se od začátku přetahovaly o vedení. V poločase vedly domácí hráčky o pět bodů, ale Pražanky jejich náskok rychle vymazaly.

Podruhé svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského vysokoškolačkám odskočily na začátku poslední části zápasu, a to dokonce na dvanáct bodů. Jenže USK se znovu vzpamatovalo a náskok dotáhlo.

Definitivně duel rozhodla až jedenáct sekund před koncem Američanka DeWanna Bonnerová, která úspěšně provedeným trestným hodem zajistila Brňankám nejtěsnější možné vítězství. „Nakonec rozhodlo štěstí,“ pousmál se po zápase domácí trenér Bobrovský.