V neděli se KP Brno utkalo s dalším silným polským celkem, po kvalitním výkonu porazilo Arku Gdyni, která v minulém ročníku polské ligy obsadila třetí příčku a stejně jako brněnský klub bude startovat v Eurocupu. O výhře 65:50 napověděla už první čtvrtina, kterou Brňanky vyhrály o jedenáct bodů. Po prostřídání sice šel jejich výkon trochu dolů, polský tým se však trápil při střelbě, a i proto si Královopolanky poklidně připsaly cennou výhru.

Dramatická výhra

Právě s Gdyní odehrály v pátek své první přípravné utkání před novým ročníkem basketbalistky Žabin Brno. V rámci domácího BESU CUPu zvítězily Brňanky po dramatickém průběhu 81:78, a postoupily tak do finále. „V nekompletním složení a po pěti společných trénincích jsme neočekávali velké věci. Pro mě je hlavní vidět, že tým má obrovský vnitřní potenciál už od prvního přípravného zápasu,“ pochvaloval si pro klubový web hlavní kouč Žabin Viktor Pruša.

Ve finále se Žabiny v sobotu střetly se slovenským celkem Piešťanské Čajky. Přes bojovný výkon na soupeřky nestačily a prohrály 69:76. Celkově tak Brňanky na turnaji obsadily druhé místo.